Hlavní navigace

Rakouská televize ORF testuje HDTV (UVNITŘ FOTO)

10. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
10. 5. 2008

Rakouská veřejnoprávní televize začala včera na svém nedávno spuštěném kanále ORF 1 HD testovat program ve vysokém rozlišení. Ten doposud přinášel pouze přepočítávaný obsah do HDTV, nyní se zde však objevila smyčka, která odpovídá formátu 720p a liší se od toho, co nabízí původní první program ORF. Vysílání je složeno z filmových ukázek (Fantastická čtyřka, Hvězdné války II), seriálů (Zoufalé manželky) a sportovních událostí (fotbal, sjezdové lyžování, Red Bull Air Race). Novinkou je také inovované logo s přídomkem HD a informace, že vysílání začne 2. června. Signál je kódován v systému CryptoWorks.

ebf - partner 1

Spuštění HD vysílání umožňuje ORF dohoda s ORS o využití dodatečné kapacity. ORF HD bude šířeno nejen přes satelit, ale také prostřednictvím kabelových sítí. SES Astra a SES Sirius budou šířit satelitní vysílání 31 televizních programů v HD kvalitě, mezi kterými bude kromě ORF HD také BBC HD, Discovery HD, Natinal Geographic HD nebo Canal+. Společnost SES Astra předpokládá, že do konce roku 2010 bude přes satelit nabízet vysílání stovky programů ve vysokém rozlišení.

FOTO: Screen z promo smyčky ORF1 HD (JPG, 178 kB)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).