Hlavní navigace

Rakouská televize ORF testuje HDTV (UVNITŘ FOTO)

10. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

10. 5. 2008

Rakouská veřejnoprávní televize začala včera na svém nedávno spuštěném kanále ORF 1 HD testovat program ve vysokém rozlišení. Ten doposud přinášel pouze přepočítávaný obsah do HDTV, nyní se zde však objevila smyčka, která odpovídá formátu 720p a liší se od toho, co nabízí původní první program ORF. Vysílání je složeno z filmových ukázek (Fantastická čtyřka, Hvězdné války II), seriálů (Zoufalé manželky) a sportovních událostí (fotbal, sjezdové lyžování, Red Bull Air Race). Novinkou je také inovované logo s přídomkem HD a informace, že vysílání začne 2. června. Signál je kódován v systému CryptoWorks.

KL22_nominace

Spuštění HD vysílání umožňuje ORF dohoda s ORS o využití dodatečné kapacity. ORF HD bude šířeno nejen přes satelit, ale také prostřednictvím kabelových sítí. SES Astra a SES Sirius budou šířit satelitní vysílání 31 televizních programů v HD kvalitě, mezi kterými bude kromě ORF HD také BBC HD, Discovery HD, Natinal Geographic HD nebo Canal+. Společnost SES Astra předpokládá, že do konce roku 2010 bude přes satelit nabízet vysílání stovky programů ve vysokém rozlišení.

FOTO: Screen z promo smyčky ORF1 HD (JPG, 178 kB)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.