Hlavní navigace

Rakousko testuje v Alpách televizi do mobilu

5. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
5. 2. 2007

Rakouský mobilní operátor Mobilkom Austria (provozovatel mobilní sítě A1) zkouší od 26. ledna v alpském středisku Kitzbühel digitální televizní vysílání pro mobilní telefony. Na pilotním projektu DVB-H se podílí univerzita v Salzburgu, společnosti Siemens, H3G a provozovatel vysílací sítě ORS, informoval Mobilkom. Operátor naplánoval vysílání na termín lyžařského turnaje Ski Challenge 07.

KL24

Programovou nabídku pilotního vysílání tvoří veřejnoprávní televizní kanály ORF 1, ORF 2 a rozhlasová stanice Hit Radio Ö3. Vůbec první experimentální vysílání DVB-H v Rakousku proběhlo v roce 2005 ve Štýrském Hradci. Loni v září odstartovaly experimenty ve Vídni a Salzburgu. Kromě operátora mobilní sítě A1 se na nich podílí i držitel sítě 3, a potrvají až do letošního května.

Pilotní vysílání DVB-H minulý týden zahájila také Albánie. Experiment se omezuje na hlavní město Tiranu a nejbližší okolí, přičemž signál pokrývá padesát procent populace. Testování ale není veřejné. Kromě operátora DigitALB se na něm podílí i společnost Grass Halley. DigitALB chce časem zpřístupnit televizi v mobilu až osmdesáti procentům Albánců.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).