Hlavní navigace

Rakouský mobilní operátor One testuje televizi v mobilu

29. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
29. 5. 2008

Rakouský mobilní operátor One zahájil v úterý zkušební provoz televizního vysílání pro mobilní telefony ve standardu DVB-H. Signál je zatím dostupný pouze ve Vídni, ale ještě v průběhu tohoto týdne by se mělo pokrytí rozšířit i do Klagenfurtu, Innsbrucku a Salzburgu, tedy měst, která budou hostit zápasy fotbalového Eura 2008. Do konce roku by pak DVB-H vysílání mělo být dostupné i v ostatních hlavních městech jednotlivých spolkových zemí.

DVB-H vysílání nabízí čtrnáct televizních a pět rozhlasových stanic, které je možné přijímat až do konce letošního roku zdarma. Od ledna 2009 chce mobilní operátor One zavést model předplatného a měsíčně by měla služba televize v mobilu přijít na devět eur. V současnosti nabízí One pouze jeden typ mobilního telefonu podporující příjem DVB-H vysílání, a to Nokia N77.

KL22 hlasovani

Start řádného vysílání je plánován na 6. června a mobilní operátor chce do konce roku získat deset tisíc zákazníků. One také uvažuje, že ceny předplatného sníží v případě, že bude služba úspěšná.

Zdroj: Digital Fernsehen