Hlavní navigace

Rakušané chtějí testovat v DVB-T2 i hybridní televizi HbbTV

14. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 4. 2011

Test systému DVB-T2Rakousku, který byl v minulých dnech prodloužen o další rok, bude obsahovat také vysílání hybridní širokopásmové televize označované jako HbbTV. Oznámil to technický ředitel společnosti ORS, tamní obdoba Českých Radiokomunikací, která zkoušky ve Vídní provádí, Norbert Gril. Test HbbTV by se týkal kanálu 60 z vysílače Kahlenberg, který se firma chystá spustit.

K TÉMATU: Vídeň prodlužuje test DVB-T2 o další rok, přidá i další dva vysílače

Digitální vysílání můžeme konečně připravit pro budoucnost. V rámci vyšší přenosové kapacity proto počítáme s testy hybridní televize, uvedl Gril. Jaký bude obsah vysílání na kanále 60, je prozatím otázkou. Dá se však počítat s tím, že ORS tu spustí ve vysokém rozlišení (HDTV) minimálně programy ORF eins a ORF 2. Právě toto veřejnoprávní médium je dcerou ORS. Nedávné průzkumy ukázaly, že i v Rakousku je zájem o nové standardy kvality, mezi které HDTV bezpochyby patří.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).