Hlavní navigace

Rakušané modernizují stanoviště pro vysílání signálu na družici Astra

19. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 1. 2011

K modernizaci takzvaného uplinku, tedy stanoviště, které slouží k distribuci televizního a rozhlasového signálu z určitého místa na družici, přistoupil rakouský telekomunikační operátor ORS, tamní obdoba Českých Radiokomunikací. ORS, která je dceřinou firmou Österreichischer Rundfunk (ORF), tento krok oznámila na svém blogu.

ČTĚTE TAKÉ: Rakouský kanál ORF 1 se dnes představil divákům v novém

Jedná se konkrétně o revizi přenosových vedení, zařízení pro sledování pozice družice, ale i modulátory, zesilovače a tak dále. Tento krok byl nutný, jelikož některé jednotky jsou podle blogu v provozu již třináct let, tedy od roku 1998. Počasí je v současné době dobré. Práce usnadní především absence sněhu. S jejich koncem se počítá v horizontu dvou týdnů. Tato skutečnost se dotýká také tuzemských diváků – prostřednictvím pozice 19,2 stupně východně jsou distribuovány například nekódované programy ORF 2 Europe, TW 1 nebo Servus TV plus stanice tamního veřejnoprávního rozhlasu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).