Hlavní navigace

Rakušané už nechtějí vstoupit do DVB-T na Slovensku

16. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
16. 7. 2009

Rakouský operátor ORS ztratil zájem provozovat terestrické televizní multiplexy na Slovensku. Do obnoveného tendru se nakonec dceřina společnost veřejnoprávního konglomerátu ORF nepřihlásila. O provozování jednoho veřejnoprávního a dvou komerčních multiplexů na Slovensku tak budou soupeřit jen tři firmy – dominantní poskytovatel vysílacích služeb Towercom, méně známý konkurenční operátor Telecom Corp, který provozuje digitální piloty na východním Slovensku a třetím uchazečem je kanadská společnost Valtech Communication.

Slovenský Telekomunikační úřad podle serveru Mediálne.sk vyhlásil na celý tendr informační embargo a to až do doby, než výběrová komise určí vítěze. Jde v poradí o druhý tender na operátory digitálních multiplexů. Ten první byl zrušen protože podmínky nebyly nastaveny v souladu s doporučeními slovenské vlády. Více informací přinášíme v článku Peripetie s digitálním tendrem na operátory DVB-T na Slovensku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).