Hlavní navigace

readme.txt: "bin Ladin" napadl Jižní Koreu

29. 10. 2001
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Primární name server měl výpadek ˙ Internet do škol je podepsán ˙ Mytrix nespolupracuje s PwC ˙ O cenách propojení textových služeb je rozhodnuto ˙ "bin Ladin" napadl Jižní Koreu ˙ KPNQwest kupuje GTS ˙ Na MSN jen s IE ˙ Microsoft oficiálně uvádí na trh nový operační systém Windows XP

Primární name server měl výpadek

Zřejmě v důsledku (přibližně dvouhodinového) výpadku elektrického proudu v některých částech Prahy došlo v úterý k poškození jednoho směrovače (routeru) v síti KPNQwest – technického správce TLD .cz --, kvůli čemuž byl nedostupný primární jmenný server (name server) národní domény ns.eunet.cz. Výpadek trval přibližně 30 minut, díky sekundárním name serverům však uživatelé patrně nenarazili na žádné problémy.

Objem reklamy na Internetu dosáhne v roce 2005 výše 6,4 miliard dolarů. (eMarketer)

Internet do škol je podepsán

Hned následující den po podepsání kontraktu na „superzakázku“ v podobě budování komunikační infrastruktury ISVS podepsal Český Telecom (v konsorciu s Autocontem OnLine) smlouvu na další obrovský kontrakt – na připojování škol k Internetu. Školám však zřejmě dodá jen konektivitu, o vše ostatní se postarají jeho partneři z vítězného konsorcia.

Do roku 2004 se počet uživatelů Internetu v Evropě zvýší na 250 milionů. (eMarketer)

Mytrix nespolupracuje s PwC

Mytrix.cz, systém monitoringu návštěvnosti internetových stránek, vydal tiskovou zprávu, podle které se její původní informace o partnerství se společností Pricewaterhou­seCoopers nezakládá na pravdě. Vyjádření tak potvrzuje jeden ze závěrů článku Co byste měli vědět o Mytrixu, který vyšel na Lupě. PwC konstatuje, že některá fakta ve zprávě jsou zavádějící.

Na konci září 2001 bylo v české doméně vedeno 109.973 domén druhé úrovně. (CZ-NIC)

O cenách propojení textových služeb je rozhodnuto

Český telekomunikační úřad ve středu rozhodl o cenách za propojení operátorů při volání na služby se zvláštním tarifem (erotické, textové služby). Operátor z jehož sítě bylo na službu voláno, přenechá cílovému oprátorovi 75–83 procent účtované částky. (zdroj)

V září bylo zrušeno 8.654 domén druhé úrovně v české doméně. (CZ-NIC)

„bin Ladin“ napadl Jižní Koreu

Jižní Koreu zasáhl vir pojmenovaný po hledaném teroristovi, Usámovi bin Ládinovi. Vir se šíří jako příloha elektronické pošty v souboru binladen.brazil.exe. Dopisy mají několik variant subjectů, například „Bin Laden toillete paper“ nebo „Sadam Hussein & BinLaden IN LOVE“. (zdroj)

Na českém webu bylo v září zhlédnuto o 5,94 procenta méně stránek než v srpnu. (TNSI iAudit)

KPNQwest kupuje GTS

Už na INVEXu se objevily spekulace o tom, že KPNQwest hodlá koupit část aktivit GTS. Vzápětí na to obě společnosti oznámily, že skutečně dojde ke koupi EBONE a aktivit GTS ve střední a východní Evropě KPNQwestem.

ICTZ23

Na Internet denně přistupuje jen 7,8 procenta obyvatelstva České republiky. (Internet Monitor)

Na MSN jen s IE

Světová i česká média na Internetu informují o tom, že server MSN.com je nedostupný z jiných user-agentů než MS Internet Exploreru. Doporučení, abyste si nainstalovali Explorer, se zobrazuje dokonce i v linuxovém textovém prohlížeči Lynxu. Microsoft zcela ignoruje fakt, že pro Linux a další UNIXové platformy žádný prohlížeč nevyvinul, a tedy omezuje uživatele konkureční platformy.

2.083.000 obyvatel ČR má přístup na Internet. (Internet Monitor)

Microsoft oficiálně uvádí na trh nový operační systém Windows XP

Největší světový výrobce programů Microsoft oficiálně uvedl na trh svůj nový operační systém Windows XP. Akci provází mohutná reklamní kampaň, kterou Microsoft zahájil v New Yorku a v Londýně a jejíž hodnota činí asi čtvrt miliardy… (zdroj)