Hlavní navigace

Redakce DigiZone.cz provedla revizi přijímacích antén

25. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

25. 5. 2009

UVNITŘ FOTO Stejně jako řidiči musí posílat svůj automobil do servisu, provedla redakce serveru DigiZone.cz pravidelnou údržbu antén, která je nutná pro zajištění kvalitního televizního přijmu. V současné době disponujeme dvěma anténami. Jedna je typu Schwaiger CCK43 a druhá širokopásmová Spektrum, Color Super, lidově nazvaná „colorka“. O revizi se postaral spolupracovník serveru DigiZone.cz Jakub Melín.

Původně jsme na vertikální polarizaci používali také anténu Spektrum, Color Super, ovšem ta se neprojevila v Praze jako příliš vhodná. K revizi a výměně jedné antény jsme přistoupili proto, jelikož se nám rapidně zhoršil z neznámého důvodu příjem německých stanic. Jak se podařilo zjistit, na 39. kanálu bohužel došlo v místě příjmu k rapidnímu zlepšení příjmu televize Nova ze Strahova, takže důvod byl odhalen. Na 36. kanálu pak dělá své pro změnu digitální vysílání multiplexu 1 z Klínovce.

cif-tip-téma-foto

Zhoršil-li se vám příjem, v těchto slunečných dnech, možná můžete zjistit jeho příčinu. Krásné počasí přímo vyzývá k výletu na střechu. Vždyť chyba může být i na vaší straně! Už minulý rok v prosinci přirovnal předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Pavel Dvořák většinu antén za sbírku harampádí a označil jejich stav za příšerný. V našem případě sice došlo ke zhoršení příjmu zahraničních multiplexů, zato se objevily některé analogové stanice, které dříve nechodily.Součástí instalace byl také test, která z antén má lepší příjem na vertikální polarizaci, foto: Lukáš Polák, DigiZone.cz

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.