Hlavní navigace

Ředitel Šámal zachránil televizi Z1, majitel ji nezavře

8. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
8. 12. 2009

Zpravodajské televizi Z1 již nehrozí konec vysílání. Informuje o tom server iDNES.cz, podle kterého se podařilo jejímu současnému šéfovi Zdeňku Šámalovi stanici zachránit. Z1 sledovanost naposledy zveřejnila v červnu. To si ji denně alespoň na chvíli zapnulo přibližně 160 tisíc diváků starších 15 let, měsíčně pak 1 216 tisíc lidí ve stejné cílové skupině. O půl roku později už to bylo denně 204 tisíc a měsíčně 1 662 tisíc, uvedl iDNES.cz.

ČTĚTE TAKÉ: Zdeněk Šámal: Z1 bude mít stejně pěkný program za méně peněz

ebf 24 - tip duben

Web připomíná, že předchozí ředitel Martin Mrnka sice televizi úspěšně spustil a také vedl, nicméně její provoz byl příliš drahý. Šámal proto nastoupil do Z1 jako nouzový manažer, kam ho povolal její vlastník, skupina J&T. Současný šéf komerční zpravodajské televize působil dříve ve veřejnoprávní ČT a také na komerční Nově. Hlavním cílem je výrazné zkvalitnění a další rozvoj programu, konstatoval nyní zástupce J&T Petr Málek.

Změnám, kterými prošla Z1 po nástupu ředitele Zdeňka Šámala, se bude věnovat páteční článek DigiZone.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).