Hlavní navigace

Ruskojazyčná stanice KTB v pražské Regionální síti 1 bez obsahu

Lukáš Polák

Tento zemský multiplex je v Praze bezpochyby zajímavým úkazem. Naše redakce zaznamenala v loňském roce několik výpadků slovenské Televize Osem.

Doba čtení: 1 minuta

Provozovatel Regionální sítě 1 odpojil v Praze testovací obrazovku, která byla přiřazena k programové pozici určené pro budoucí start ruskojazyčné stanice KTB. Stejnojmenná předvolba tak v tuto chvíli obsahuje pouze černou obrazovku, a to stejně jako další pozice TEST 1 a TEST 2. Jediným programem vysílajícím v tomto multiplexu je tak v tuto chvíli pouze slovenská stanice TV Osem. Programovou pozici po kanálu KTB nicméně provozovatel multiplexu nepřejmenoval. Už dávno je však jasné, že ruskojazyčný program na území hlavního města vysílat nebude.

Content Early

ČTĚTE TAKÉ: Kuriozita v pražském DVB-T: Vložte disketu, vyzýval operační systém Amiga

Regionální zemský multiplex je v Praze bezpochyby zajímavým úkazem. Slovenská Televize Osem, která, jak již bylo řečeno, je jediným programem v této síti, nemá příliš dobrou obrazovou kvalitu a působí, jako kdyby ji divák sledoval z externího zařízení připojeného prostřednictvím analogového kabelu (například SCART-u). Rozlišení je však v plné standardní kvalitě, tedy 720×576 bodů. To odpovídá i obrazu, který je dostupný v satelitní službě Skylink, kde je na tom videosložka TV Osem ovšem mnohem lépe. Regionální síť 1 vysílá v Praze z komína Spalovny Malešice.

Našli jste v článku chybu?