Hlavní navigace

Regionální síť 7 s novými programy České televize míří na sever Čech a do Svitav

17. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatím posledními lokalitami, kam se nedávno rozšířila Regionální síť 7, byly Brno a Ostrava. Česká televize uvádí, že v současné době pokrývá tento multiplex 80 až 90 % území republiky.

Nejpozději do konce srpna počítá společnost Progress Digital s rozšířením své Regionální sítě 7 na sever Čech a do Svitav. HD kanály České televize, Retro Music TV a od konce prázdnin také stanice ČT :D a ČT art si budou moci v dohledné době naladit další diváci v České republice. Serveru DigiZone.cz tuto informaci sdělil David Rácz z Domažlic, který položil přímý dotaz do Diváckého centra veřejnoprávního média. Do konce srpna letošního roku je plánováno pokrytí z vysílačů Brno – Barvičová, Svitavy a Jablonec nad Nisou, uvedla Petra Dvořáková z této sekce ČT.

MIF22_Early

NEPŘEHLÉDNĚTE: Regionální síť 7 s HD programy ČT a Retro Music Television už vysílá i v Ostravě

Manažerka z Diváckého centra ale neměla úplně pravdu. Brněnský vysílač Barvičová už je totiž několik týdnů v provozu. Serveru DigiZone.cz to před měsícem potvrdil sám jednatel operátora Radim Pařízek. V tuto chvíli tedy ještě zbývá uvést do provozu Svitavy a Jablonec nad Nisou. V první jmenované lokalitě by se mělo vysílat ze stožáru umístěného nedaleko obce Hřebeč, a to na 21. kanálu výkonem 10 kW. Co se týká Jablonce, případně Liberce, ten zatím v databázi Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) vůbec nefiguruje. Radima Pařízka se serveru DigiZone.cz nepodařilo na telefonu zastihnout.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.