Hlavní navigace

Regionální síť 7 s novými programy České televize míří na sever Čech a do Svitav

Zatím posledními lokalitami, kam se nedávno rozšířila Regionální síť 7, byly Brno a Ostrava. Česká televize uvádí, že v současné době pokrývá tento multiplex 80 až 90 % území republiky.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nejpozději do konce srpna počítá společnost Progress Digital s rozšířením své Regionální sítě 7 na sever Čech a do Svitav. HD kanály České televize, Retro Music TV a od konce prázdnin také stanice ČT :D a ČT art si budou moci v dohledné době naladit další diváci v České republice. Serveru DigiZone.cz tuto informaci sdělil David Rácz z Domažlic, který položil přímý dotaz do Diváckého centra veřejnoprávního média. Do konce srpna letošního roku je plánováno pokrytí z vysílačů Brno – Barvičová, Svitavy a Jablonec nad Nisou, uvedla Petra Dvořáková z této sekce ČT.

tip Majerik MM_K

NEPŘEHLÉDNĚTE: Regionální síť 7 s HD programy ČT a Retro Music Television už vysílá i v Ostravě

Manažerka z Diváckého centra ale neměla úplně pravdu. Brněnský vysílač Barvičová už je totiž několik týdnů v provozu. Serveru DigiZone.cz to před měsícem potvrdil sám jednatel operátora Radim Pařízek. V tuto chvíli tedy ještě zbývá uvést do provozu Svitavy a Jablonec nad Nisou. V první jmenované lokalitě by se mělo vysílat ze stožáru umístěného nedaleko obce Hřebeč, a to na 21. kanálu výkonem 10 kW. Co se týká Jablonce, případně Liberce, ten zatím v databázi Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) vůbec nefiguruje. Radima Pařízka se serveru DigiZone.cz nepodařilo na telefonu zastihnout.