Hlavní navigace

Regionální síť 8 s Mňam TV a TV Noe začne vysílat od září ze středočeského Cukráku

17. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Pokryjeme území hlavně na jih, jihovýchod a jihozápad od Prahy a v některých oblastech se dokonce překryjeme s vysílačem z Kletě pro České Budějovice a jižní Čechy,“ informovala televize Noe.

České Radiokomunikace spustí v průběhu září vysílání Regionální sítě 8 z lokality Praha – Cukrák. V aktuálním vydání pořadu Noemova pošta, kterou pravidelně vysílá křesťanská TV Noe, o tom diváky informoval manažer televize Petr Kudela. V kontaktním magazínu s diváky stanice ukázala předpokládanou mapu pokrytí, která počítá pochopitelně především se zásahem do středních Čech. Regionální síť 8 z Cukráku má vysílat na kanálu 51, tedy na stejné frekvenci, na níž již funguje pražský Žižkov. Výkon vysílače by měl být 5 kW. Kromě TV Noe jsou součástí sítě také Óčko Expres, TV Osem / Slovak Sport 2, Mňam TV a Sport 5.

cif-tip-téma-foto

K TÉMATU: Regionální síť 8 startuje z Veselského kopce na Moravě, v záloze jsou i Cukrák a Votice

Pokryjeme území hlavně na jih, jihovýchod a jihozápad od Prahy a v některých oblastech se dokonce překryjeme s vysílačem z Kletě pro České Budějovice a jižní Čechy. Mám z toho velkou radost, protože velké území Prahy pokryjeme vertikálním vysíláním z vysílače na Žižkově a i s horizontálním vysíláním z vysílače Cukrák. Co máme informace, tak Cukrák je v Praze velmi oblíbený vysílač a mnozí sem mají namířené své antény, takže se těším, že budeme mít další diváky, sdělil Kudela. Pro pokrytí středních Čech mají České Radiokomunikace připravený v záloze ještě vysílač Votice, o němž však v pořadu řeč nebyla.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.