Hlavní navigace

Regionální digitální síť TV 7 odstartuje nejdříve v lednu 2009

20. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
20. 5. 2008

Na leden 2009, ale patrně i později, plánuje majitel Regionální televizní agentury (RTA) Jaroslav Berka start nové celoplošné digitální televize TV 7 s odpojovanými regionálními zprávami. Původně Berka předpokládal, že tato stanice zahájí vysílání již letos v září. Serveru Lupa.cz ale nyní řekl, že TV 7 neodstartuje dříve než 1. ledna 2009.

K TÉMATU: „Primácké“ regiony se přeskupují na digitální sítě R1 a TV 7

Budeme startovat v tu chvíli, kdy to pro nás bude nejvýhodnější. A to určitě není prvního ledna, konstatoval Berka. Ještě začátkem března přitom šéf RTA tvrdil, že TV 7 vstoupí do éteru letos na podzim. Našel jsem způsob, jak se rychle dostat k licenci, programu i pokrytí v mezích ekonomické racionality. Regionální televize jsou připravené dodávat regionální zpravodajství. Pro zbytek dne hledáme dodavatele programu, řekl tehdy Berka serveru Týden.cz.

Content 23

TV 7 je podle Berky koncipovaná jako celoplošná televize s odpojovaným ranním vysíláním pro regiony. Vysílací licenci tento program získal letos v únoru na základě diginovely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, který dává šanci současným analogovým regionálním televizím, které sdílí kmitočty s televizí Prima, založit programové sítě a získat tak kompenzační licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání.

Podmínkou je, aby programovou síť zastřešovala jediná společnost a aby tato síť pokrývala svým signálem alespoň třetinu území České republiky nebo třetinu jejích obyvatel. Programovou síť TV 7 založila studia RTA, která sdílí kmitočty s Primou, a zastřešující společností se stala českokrumlovská firma EBD. Tu ovládá Berkova společnost EBD Holding Ltd. se sídlem v Londýně.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).