Hlavní navigace

Regulace videoslužeb na Internetu? Asi od června, říká šéfka RRTV

27. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už jen podpis prezidenta republiky pod zákonem o audiovizuálních mediálních službách brání zavedení regulace internetových videoslužeb v České republice. Pokud se Václav Klaus nerozhodne zákon nepodepsat, je velmi pravděpodobné, že by začal platit od června. Provozovatelé komerčních videoserverů by se poté měli do třiceti dnů zaevidovat u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Uvažujeme o tom, že bychom k tomu vydali nějakou veřejnou výzvu, říká Kateřina Kalistová, předsedkyně RRTV, v…

Už jen podpis prezidenta republiky pod zákonem o audiovizuálních mediálních službách brání zavedení regulace internetových videoslužeb v České republice. Pokud se Václav Klaus nerozhodne zákon nepodepsat, je velmi pravděpodobné, že by začal platit od června. Provozovatelé komerčních videoserverů by se poté měli do třiceti dnů zaevidovat u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Uvažujeme o tom, že bychom k tomu vydali nějakou veřejnou výzvu, říká Kateřina Kalistová, předsedkyně RRTV, v rozhovoru pro DigiZone.cz.

V odkazovaném rozhovoru si můžete přečíst jak se zákon týká videoblogů, jak chce RRTV kontrolovat obsah internetových videoslužeb, co bude podnikat proti rebelujícím provozovatelům a jak to bude se sankcemi za porušení zákona. Netřeba dodávat, že regulace videa na Internetu, což je myšlenka příchozí z Bruselu, má celou řadu kritiků, kteří v ní vidí jen další nástroj k omezování a obtěžování. Nějakou formu regulace chce Evropská unie po všech členských státech, ale podle Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR) by se místo rozšiřování pole působnosti RRTV bylo možné vydat cestou samoregulace.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).