Hlavní navigace

RetroHerna na Startovači, Windows Holographics a rekordní akvizice

3. 6. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Jan Sedlák
Rekordní cloudový nákup Salesforce.com. IBM dál investuje do mainframů. Japonci se zbavují Alibaby. Výběr zpráv ze světa velkého IT, každý pátek na Lupě.

Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

Projekt RetroHerna spustil kampaň na Startovači, od lidí chce na provoz vybrat 333 333 korun. O RetroHerně jsem na Lupě podrobně psal koncem loňského roku. Autoři už nějakou dobu sbírají a dávají dohromady staré počítače a herní konzole a pomocí crowdfundingu chtějí vytvořit hernu a muzeum.

Salesforce.com za 2,8 miliardy dolarů kupuje firmu Demandware, jde o jeho doposud největší akvizici. Z Demandware nyní vznikne Commerce Cloud a do portfolia Salesforce přidá část zaměřenou na e-commerce nástroje. To firmě Marca Benioffa ve skládačce chybělo, i když byl Demandware blízkým partnerem. Uvidíme, zda obchod zafunguje. Například akvizice Buddy Media zatím příliš peněz nevygenerovala.

Nový šéf Microsoft Ventures se na blogu rozepsal o změnách v této investiční odnoži Redmondu. Nová prioritní zaměření: vše, co může podpořit ekosystém cloudu Azure, brýlí HoloLens, Office 365 a podobně. Nejbližší pobočka Microsoft Ventures je v Berlíně, jednoho kola se zúčastnili i čeští Portadi.

Podpořit ekosystém Microsoftu má i to, že firma uvolní systém Windows Holographic pro další výrobce. Ten bude postavený na Windows 10 a bude chtít vytvořit univerzální platformu pro všemožný hardware spojený s virtuální a rozšířenou realitou. Je tedy zřejmé, že Softies jdou za svojí vizí vytvořit to, co se jim kdysi povedlo s osobními počítači. Když PC trh padá, zkusí se vytvořit nový a jiný.

IBM kupuje izraelskou společnost EZSource. Ta vyvíjí nástroje, které umožňují modernizaci aplikací pro mainframy. Ty jsou pro IBM stále slušným byznysem. EZSource zapadne do API či z/OS.

MMF24

Japonská SoftBank Group prodá akcie čínské Alibaba Group v hodnotě 7,9 miliardy dolarů. Pro Japonce je to možnost, jak získat hotovost. Před třemi lety totiž koupili amerického mobilního operátora Sprint, ovšem moc neví, co si s ním počít a jak nastartovat jeho byznys. Sprint má dluhy ve výši 30 miliard dolarů. V Japonsku se SoftBank drží dobře, operátorský byznys klape a vynáší i 43procentní podíl v Yahoo! Japan.

Provozovatel správcovských cloudových nástrojů ServiceNow kupuje firmu BrightPoint Security. Bezpečnostní funkce postavené na analytice integruje do svých produktů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).