Hlavní navigace

RIO Media budou vážně konkurovat UPC, kupují operátora Mattes AD

29. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
29. 4. 2009

Na českém trhu se chystá jeden z největších obchodů za posledních několik let na poli digitální televize. Jak se podařilo zjistit serveru DigiZone.cz z několika nezávislých zdrojů, společnost RIO Media, která už v současné době vlastní kabelovou televizi F.C.A., pohltí brzy dalšího kabelového, resp. IPTV operátora. Bude jím společnost Mattes AD, která provozuje IPTV službu 802.tv.

ČTĚTE TAKÉ: UPC chtějí konkurovat další dvě středně velké kabelovky

Firma se k celé transakci zatím odmítá vyjádřit. Nebudu se k záležitosti vyjadřovat. Jsem vázán mlčenlivostí. Podrobnosti se brzo dozvíte prostřednictvím tiskové zprávy pravděpodobně příští týden, řekl serveru DigiZone.cz jednatel společnosti Mattes AD Petr Pobořil. Vysoce kvalitní služby frýdecko-místeckého operátora zůstanou zachovány. Mattes AD přinese do společnosti RIO Media své know-how.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Petr Opletal: Kabelovka F.C.A. se časem přejmenuje na RIO

Např. společnost F.C.A. a.s. má v současné době podle webových stránek dostupnost do více než 45 tisíc domácností. Spolu s Mattesem AD by se pak měla RIO Media dostat do více než 40 měst po celé České republice. Dnes přinesl sesterský server Lupa.cz informaci o tom, že RIO Media kupují českolipského operátora CL-NET. Znamená to, že i zde všude budou dostupná značka RIO Media a know-how dodá Mattes AD?

ebf 24 - tip duben

PŘÍLOHA IPTV: Vše o společnosti Mattes AD

Frýdecko-místecký operátor nabízí ve své síti řadu HDTV kanálů včetně těch, o kterých se může ostatním operátorům jen zdát. Jeho zákazníci mohou sledovat např. plnoformátovou televizi Barrandov ve vysokém rozlišení, stejně tak má svou technologii pro tento formát připravenou u kanálu Prima a Prima Cool. Do budoucna se počítá také s HDTV vysíláním České televize. Ta ho oznámila na září letošního roku. Už v tuto chvíli je tedy jasné, že kabelovému operátorovi UPC roste velmi vážná konkurence.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).