Hlavní navigace

RIO Media doinvestováno nemají a budou se dále rozvíjet

19. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 5. 2009

Sesterský server Lupa.cz dnes přináší rozhovor s generálním ředitelem společnosti RIO Media Petrem Opletalem. My jsme se rozhodli jít cestou IP namísto klasických kabelových sítí. Jde o univerzálnější platformu, jak pro integraci, pro rozšiřování nabídky služeb, tak i pro případný prodej, konstatuje Opletal. V případě společnosti FCA však bude nutné vybudovat úplně novou dvouúrovňovou síť.

V první úrovni je kruhová páteřní topologie, v té druhé hvězdicová architektura (Point-to-point FTTH). V ní jsou vedeny kabely s různými počty vláken tak, že pro každou domácnost se počítá s jedním optickým vláknem a ještě nám zůstávají rezervy, upřesnil šéf RIO Médií. Výhodou je pak i podle něj to, že optická vlákna, která jsou do bytů přivedena, nejsou téměř vůbec vidět – jejich šířka s trubičkou je okolo tří a půl milimetru.

BRAND

Petr Opletal dále zopakoval, že do budoucna by byl rád, kdyby všechny hlavní trhy byly co nejdříve na optice. Tam vidíme budoucnost, dodal. Na otázku, zdali je výhodnější nabízet internet nebo televizi, odpověděl: Příjmy televize a Internetu se dnes dělí zhruba napůl, 50% televize, 50% Internet. Nové služby budeme propagovat na podzim, dnes jsme totiž teprve na začátku procesu modernizace a přestavby. Opletal také odmítl, že by RIO Media měla doinvestováno. Není řečeno, že máme koupeno a nebudeme nic dělat, dodal.

K TÉMATU: RIO Media chce porazit UPC a O2TV lepší kvalitou

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).