Hlavní navigace

Český rozhlas nahání neplatiče mezi podnikateli a živnostníky

1. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
1. 10. 2007

Na 160 tisíc firem a živnostníků obdrží začátkem října dopis, v němž je Český rozhlas upozorňuje na povinnost přihlásit se k placení koncesionářských poplatků. Upomínku obdrží právnické i podnikající fyzické osoby, které jsou vedeny jako odběratelé elektrické energie, ale nenahlásily rozhlasu, že nevlastní žádný rozhlasový přijímač.

cif 24 - early cena - média

Součástí dopisu bude i formulář, jehož prostřednictvím se lze přihlásit k placení rozhlasového poplatku, ale také čestné prohlášení, kterým lze doložit, že adresát rozhlasový přijímač nevlastní a tudíž poplatek platit nemusí. Podle zákona musí právnické osoby platit 45 korun měsíčně za každý rozhlasový přijímač, fyzické osoby pak 45 korun měsíčně bez ohledu na počet přijímačů.

Oslovené firmy, které odešlou zpět vyplněný formulář, se vyhnou dalším možným právním postupům, případně i postihům, které Český rozhlas může uplatnit, sdělil Ondřej Beran, vedoucí Útvaru rozhlasových poplatků ČRo. Za přijímač se považují i autorádia, mobilní telefony s rozhlasovým tunerem, počítače vybavené FM nebo DVB-T kartou, a také set-top-boxy pro příjem zemské digitální televize.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).