Hlavní navigace

Rozšíření používá jen třetina uživatelů Firefoxu

Jiří Macich ml.

Rozšíření bývají často udávána jako jeden z klíčových aspektů úspěchu prohlížeče Mozilla Firefox na trhu. I proto vyvolává zaváděná podpora rozšíření u konkurenčního prohlížeče Google Chrome takový zájem nejen ze strany médií. Nicméně v praxi se ukazuje, že rozšíření nejsou pro uživatele Firefoxu až tolik zásadní, protože nějaké to rozšíření používá pouhá třetina současných uživatelů Firefoxu. Zaznělo to na konferenci Add-on-Con 2009, o které jsme se na Lupě již zmiňovali. Konference v Mountain…

Rozšíření bývají často udávána jako jeden z klíčových aspektů úspěchu prohlížeče Mozilla Firefox na trhu. I proto vyvolává zaváděná podpora rozšíření u konkurenčního prohlížeče Google Chrome takový zájem nejen ze strany médií. Nicméně v praxi se ukazuje, že rozšíření nejsou pro uživatele Firefoxu až tolik zásadní, protože nějaké to rozšíření používá pouhá třetina současných uživatelů Firefoxu. Zaznělo to na konferenci Add-on-Con 2009, o které jsme se na Lupě již zmiňovali. Konference v Mountain View byla určena vývojářům doplňků napříč různými prohlížeči.

V souvislosti s doplňky pro Firefox tam zazněly i některé další informace. Počet doplňků hostovaných na portálu Mozilla Add-ons letos stoupl o 5 700 kusů na celkových 14 500 doplňků. Uživatelé mají zhruba 190 miliónů instalací doplňků. V plánu skutečně je zavedení obchodu pro placené doplňky, o němž už jsme psali. Nemělo by to ale znamenat hromadné zpoplatnění doplňků nebo snad integraci nějakých DRM prvků přímo do Firefoxu. Budoucnost doplňků má být v projektu JetPack z produkce Mozilla Labs. Zatím je k dispozici jako samostatné rozšíření, jeho velký nástup má přijít až ve Firefoxu 4.0. (Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?
28. 12. 2009 14:18
Marv-CZ (neregistrovaný)
To by mě tedy zajímalo, bez kterého doplňku není FF použitelný. Já sám instaluji akorát kontrolu českého pravopisu a na pracovním počítači DOM inspector, což ani jedno není nic kriticky důležitého.
28. 12. 2009 14:12
oNdRa (neregistrovaný)
Používám Firefox již řadu let a jsem s ním plně spokojen, dříve jsem v něm používal některé doplňky (zejména IE View kvůli načítání stránek optimalizovaných pro IE), dnes doplňky prakticky nepoužívám a i přesto jsem plně spokojen...