Hlavní navigace

RRTV chce omezit pokrytí dvěma sítím rozhlasových stanic

19. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 12. 2008

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) požádá Český telekomunikační úřad (ČTÚ) o kontrolní výpočet pokrytí rozhlasových stanic. Rada nedávno oznámila, že začne pro výpočet pokrytí používat novou metodiku, podle které přitom dvě sítě soukromých regionálních rádií patřících pod Media Bohemia (síť Hitrádií) a Lagardere (např. Evropa 2 nebo Frekvence 1) překračují zákonem stanovenou horní hranici 70 procent pokrytí obyvatel. Rada obě sítě vyzvala, aby věc daly do pořádku. Firmy s tím nesouhlasí a považují postup rady za nesprávný.

Po provedení kontrolního výpočtu ČTÚ bude o výsledku informovat všechny provozovatele dotčené usnesením rady týkajícím se výpočtu pokrytí z 19. zasedání, uvedla rada v tiskové zprávě. V závislosti na výsledku kontrolního výpočtu rada případně stanoví nové datum, od kterého bude novou metodiku uplatňovat ve svém správním rozhodování. Výzvu (Media Bohemia a Lagardere) jsme pozastavili do doby, než budou známy výsledky měření ČTÚ, řekl předseda RRTV Václav Žák.

UXD

Podle zákona platí, že pokud jedna fyzická nebo právnická osoba vlastní více licencí k regionálním a lokálním rozhlasovým stanicím, nesmí součet pokrytí těchto spřízněných stanic překročit hranici 70 procent obyvatel ČR. Nedávno ale vysílací rada upozornila dvě sítě rádií patřících pod Media Bohemia a Lagardere, že po použití nového způsobu výpočtu, na kterém se rada dohodla s ČRo a Českým telekomunikačním úřadem, tuto hranici překračují a vyzvala je k nápravě.

Zdroj: ČTK, upraveno a zkráceno

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.