Hlavní navigace

RRTV loni evidovala 64 provozovatelů internetových videoportálů

1. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 2. 2011

Necelá stovka internetových společností se přihlásila do konce loňského roku Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), aby je evidovala jako provozovatele audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání. Rada jich nakonec evidovala 64, řekla v rozhovoru pro server DigiZone.cz její předsedkyně Kateřina Kalistová. Evidenci provozovatelů tzv. audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání, vyžaduje od 1. června 2010 zákon.

K TÉMATU: Začíná platit zákon o audiovizi. Videoweby podléhají stejné regulaci jako televize

Část žadatelů o evidenci Rada odmítla, protože nenaplňovali definici zákona pro provozovatele, který by měl podléhat regulaci. Takovým hlavním důvodem je skutečnost, že nemají katalog pořadů, řekla Kalistová. Za ten se považuje třídění videí do různých rubrik nebo sekcí. Evidování provozovatelů internetových videoportálů bude podle Kalistové pokračovat i letos, Rada aktivně vyhledává další společnosti, které podle ní podléhají novému zákonu.

MM socky3

ROZHOVOR: Regulace videoslužeb na internetu? Ze začátku nebudeme přísní, říká šéfka Rady pro vysílání

Radní do konce loňského roku řešili zatím jen zhruba deset případů porušení zákona ze strany provozovatelů audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání. V drtivém většině případů šlo o to, že web neměl na viditelném místě kontaktní údaje a informaci, že podléhá regulaci RRTV.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.