Hlavní navigace

RRTV opět rozporuje koncept dárků u teleshoppin­gových pořadů

7. 12. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

První napomenutí se týkalo spotu na přípravek Viz Car, druhé směřovalo ke kosmetickému preparátu Hair Grow Max.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém 21. letošním zasedání projednala 38 bodů programu, vyhodnotila 47 stížností diváků a posluchačů, vydala jedno upozornění na porušení zákona a rozhodla o zahájení tří správních řízení. 

MINULÉ ZASEDÁNÍ: RRTV se nelíbí vysílání Šlágru a Óčka prostřednictvím platformy HbbTV

Rada označila za „nekalou obchodní politiku“ teleshoppingový spot na sadu Viz Car, který byl odvysílán 8. září na TV Barrandov. V teleshoppingu byl nabízen balíček produktů, který obsahuje kameru a nalepovací držák, přičemž další tři produkty USB kabel, nabíječku do auta a akumulátor jsou prezentované jako gratis a zdarma. Podle Rady je zcela evidentní, že ony tři zmiňované „dárky“ nejsou věcmi dodávanými k prodávaným věcem zdarma, naopak tvoří integrální součást jedné sady a žádný z těchto produktů není prodáván samostatně. 

Podobný problém vidí Rada v teleshoppingu Hair Grow Max, který byl odvysílán koncem ledna na Nově Cinema. Teleshopping nabízel produkt Hair Grow Max, přičemž druhá lahvička produktu Hair Grow Max je prezentována jako dárek zdarma. Podle Rady je opět zcela evidentní, že druhá lahvička propagovaného přípravku není dodávaná k nabízené lahvičce Hair Grow Max zdarma, ale naopak tvoří integrální součást jedné sady. 

cif 24 - early cena - média

Uvolněné rozhlasové frekvence

Na 21. zasedání proběhla také tři veřejná slyšení v řízeních o udělení licence k provozování rozhlasového vysílání z následujících devíti stanovišť, na uvedených frekvencích a se stanoveným výkonem. 

Projednávané vysílače, jejich frekvence a výkon:

  • Slavíč 96,1 MHz / 100 W
  • Nový Jičín Silo 105,5 MHz / 100 W
  • Břeclav I 94,6 MHz / 100 W
  • Boskovice 1 96,6 MHz / 150 W
  • Žďár nad Sázavou 1 98,7 MHz / 100 W
  • Turnov 1 103,0 MHz / 200 W
  • Uherské Hradiště 98,3 MHz / 100 W
  • Vsetín 105,7 MHz / 100 W 
  • Uherské Hradiště 4 88,2 MHz / 200 W

Do Evidence poskytovatelů audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání byla zařazena Fonka Příbram, umístěná na webu YouTube.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).