Hlavní navigace

Příští týden by mohla RRTV rozhodnout o licenci pro TV Barrandov

4. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
4. 2. 2008

Plnoformátová digitální televize Barrandov by mohla už příští týden získat kompenzační licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání. Žádost Barrandova má být jedním z bodů programu nadcházejícího jednání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), naplánovaného na 12. až 14. února. Zda tomu tak skutečně bude, se podle předsedy RRTV Václava Žáka upřesní tuto středu, kdy úřad rady sestaví program schůze.

ROZHOVORY DIGIZONE.CZ S GENERÁLNÍMI ŘEDITELI TV BARRANDOV:

Televize Barrandov požádala o vydání kompenzační licence jako první z šestice členů Asociace digitálních televizí (ADT) 11. ledna tohoto roku. Na základě tzv. diginovely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, platné od Nového roku, mají na vydání kompenzační licence nárok všichni původní vítězové licenčního řízení na programové pozice v přechodných zemských digitálních multiplexech B a C.

MM socky3

Rada má o licenci rozhodnout do šedesáti dnů od obdržení žádosti. Pokud licenci udělí, začíná žadateli běžet zákonná lhůta 360 dnů, v níž musí zahájit vysílání. Radní ale licenci udělit nemusí, pokud se shodnou na tom, že žádost není po formální stránce v pořádku a mohou ji žadateli vrátit k přepracování. Proto ostatních pět členů ADT s podáním žádosti vyčkává a kompletuje všechny požadované dokumenty.

Televize Barrandov chce začít vysílat nejpozději letos v září. Stanice, která sídlí jen několik desítek metrů od televize Nova v prostorách Filmových ateliérů Barrandov, se chce zaměřit na třicetileté diváky. Nabídne jim filmy, seriály, ale také vlastní zpravodajství a zábavu. V prvních letech chce ve sledovanosti atakovat současnou pozici televize Prima.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.