Hlavní navigace

RRTV zahájila s Novou správní řízení kvůli reportáži o radarovém rušení

14. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
14. 4. 2008

Televize Nova provozovaná společností CET 21 možná porušila povinnost zajistit objektivitu a vyváženost ve zpravodajství a politicko-publicistických pořadech. Na svém zasedání k tomu v minulém týdnu dospěla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Prohřešek se měl odehrát v Televizních novinách z 28. března, kdy Nova informovala diváky o radarech nedaleko Chlumce nad Cidlinou a o tom, jak v jejich důsledku dochází k rušení televizního vysílání a další elektroniky.

KL24

Na serveru DigiZone.cz jsme se v návaznosti na reportáž Novy problematice detailně věnovali. Z vyjádření Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) jsme zjistili, že za problém může nízká odolnost přijímacích prvků na straně diváků, především předřazeného zesilovače, ale i to, že je věc možné za několik stokorun vyřešit selektivním filtrem nebo dokonce zcela zdarma zeslabením zesilovače. Vysvětlení ČTÚ uspokojilo 94 procent ze 139 čtenářů DigiZone.cz, kteří hlasovali v anketě pod článkem. RRTV se společností CET 21 zahájila kvůli reportáži o radaru v Nepolisích správní řízení.

ANALÝZA: Radar na Chlumecku a rušení televizního vysílání

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).