Hlavní navigace

Ruskojazyčná KTB nakonec na území hlavního města Prahy vysílat nebude

10. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Televizní stanice si klade za cíl stát se průvodcem zahraničních, převážně rusky mluvících, turistů a lázeňských hostů při jejich pobytu v karlovarském regionu.

Provozovatel rusko-jazyčné televize KTB nakonec ustoupil od plánů vysílat na území hlavního města. Stanice se do budoucna soustředí především na region Karlovarska. Z informací, které má server DigiZone.cz k dispozici, vyplývá, že KTB u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) bude žádat o vydání licence pro zemské vysílání právě v této oblasti. V žádosti už se o území Prahy vůbec nehovoří. Ke změně obchodní politiky vede provozovatele zájem turistů z Ruska. Ti jsou v uspokojivém počtu přítomni právě v Karlových Varech. Zájem partnerů v Praze nebyl takový, jaký provozovatel stanice předpokládal.

K TÉMATU: V Praze začala testovat rusko-jazyčná stanice KTB, odstartovat má během týdnů

KTB měla být na území hlavního města součástí Regionální sítě 1 českobudějovického podnikatele Iva Brabce. Po slovenské TV8 by tak byla druhým programem v tomto multiplexu na území Prahy. Provozovatel nevylučuje, že v budoucnu se pro vysílání v této lokalitě přece jen rozhodne, v tuto chvíli ale určitě nejde o krok, který by byl „na stole“. V Karlových Varech chce kromě Regionální sítě 1 proniknout stanice KTB také do nabídek hotelových kabelovek. Právě v nich bývá ubytována klientela, která by pro tuto televizi byla zajímavá, tedy turisté z Ruska a rusko-jazyčná klientela obecně.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Spolumajitel Primy má problém, Putin podepsal kontroverzní zákon o médiích

Televizní stanice KTB si klade za cíl stát se průvodcem zahraničních, převážně rusky mluvících, turistů a lázeňských hostů při jejich pobytu v karlovarském regionu. Dále by měla, díky vysílání přes satelit, působit jako propagační médium za hranicemi České republiky. Divákům bude poskytovat nepřetržitý informační servis v ruském a českém jazyce a další interaktivní služby. Projekt, který nemá obdoby nejen v Karlovarském kraji, ale i v celorepublikovém měřítku, přispěje k lepší informovanosti návštěvníků a přinese účinnější propagaci služeb, které region nabízí, představuje se projekt na svém webu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.