Hlavní navigace

Safari 5.0.1 aktivuje slíbenou podporu rozšíření

Jiří Macich ml.

Uživatelé prohlížeče Safari již mohou oficiálně instalovat rozšíření. Jejich podpora je jednou z hlavních novinek v páté generaci prohlížeče od Applu, ovšem nebyla aktivní ihned s uvolněním verze 5.0. Apple si v té době teprve připravoval půdu. Nyní je však k dispozici nové Safari 5.0.1, do nějž lze již rozšíření instalovat. Slouží k tomu speciální web Safari Extensions Gallery, kde jsou prozatím dostupná rozšíření rozdělena do několika kategorií (např. bezpečnost, zábava, zpravodajství,…

Uživatelé prohlížeče Safari již mohou oficiálně instalovat rozšíření. Jejich podpora je jednou z hlavních novinek v páté generaci prohlížeče od Applu, ovšem nebyla aktivní ihned s uvolněním verze 5.0. Apple si v té době teprve připravoval půdu. Nyní je však k dispozici nové Safari 5.0.1, do nějž lze již rozšíření instalovat. Slouží k tomu speciální web Safari Extensions Gallery, kde jsou prozatím dostupná rozšíření rozdělena do několika kategorií (např. bezpečnost, zábava, zpravodajství, sociální sítě, nakupování, vyhledávání nebo záložky.

Rozšíření se instalují promptně bez nutnosti restartovat prohlížeč. Jsou založena na bázi běžných webových technologií jako je HTML, JavaScript nebo CSS. Stejnou cestou se vydali tvůrci konkurenčního browseru Google Chrome. Správa nainstalovaných rozšíření se prování na nové kartě v okně s volbami prohlížeče. Odtud lze rozšíření generálně vypnout či zapnout, ale samozřejmě je možné povolovat a zakazovat i konkrétní exempláře. Podporován je volitelný automatický update rozšíření. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?