Hlavní navigace

Zdeněk Šámal: ideální podobu portálu TN.cz teprve hledáme

28. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Lupa dnes pořádala další ze setkání se zajímavými osobnostmi českého Internetu pod názvem NetClub. Hostem byl tentokrát Zdeněk Šámal, šéfredaktor internetového zpravodajství televize Nova, tedy nedávno spuštěného portálu TN.cz. Hned v úvodu odmítl negativní výklady klesající návštěvnosti s tím, že na hodnocení je ještě brzy i to, že přešel ze sféry seriozní žurnalistiky (z České televize) vyrábět bulvár na Novu, byť volbu některých titulků uznal jako nepříliš šťastnou. Svoje angažmá na Nově…

Lupa dnes pořádala další ze setkání se zajímavými osobnostmi českého Internetu pod názvem NetClub. Hostem byl tentokrát Zdeněk Šámal, šéfredaktor internetového zpravodajství televize Nova, tedy nedávno spuštěného portálu TN.cz. Hned v úvodu odmítl negativní výklady klesající návštěvnosti s tím, že na hodnocení je ještě brzy i to, že přešel ze sféry seriozní žurnalistiky (z České televize) vyrábět bulvár na Novu, byť volbu některých titulků uznal jako nepříliš šťastnou. Svoje angažmá na Nově přirovnal k bungee-jumpingu. Chlapům kolem čtyřicítky reálně hrozí vyhoření, čemuž jsem se chtěl vyhnout. V ČT jsem víc chodil vysvětlovat různým radám, co a proč děláme, než reálnou práci, chtěl jsem zkusit zase něco nového, dodal. Diskusi obohatily i příspěvky přítomného Daniela Grunta a Martina Ondráčka z Novy.

Obsáhlý záznam z diskuse najdete na blogu NetClubu, na stejném místě je pak i možnost registrovat se na červnový díl, zasvěcený tentokrát Tomáši Baldýnskému a „Internetu vážně i nevážně“.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je ředitelem médií vydavatelství Internet Info. V letech 2005 – 2008 působil jako šéfredaktor serveru Lupa.cz. Vystudoval Fakultu informatiky MU a Fakultu sociálních věd UK. Online komunikaci se věnuje i na svém blogu www.alesmiklik.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).