Hlavní navigace

Samsung překvapil majitele televizorů. Nabízí jim poslech tuzemských stanic

15. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 3. 2011

UVNITŘ FOTO Zprovoznění internetového archivu České televize v televizorech Samsung je, zdá se, zatím ještě v nedohlednu, zákazníci se ale přece jen konečně dočkali lokalizovaného widgetu, který jim přináší tuzemský on-line obsah. V sekci Samsung Apps, která je zákazníkům dostupná po stisknutí tlačítka Internet na dálkovém ovladači, se dnes objevila nová aplikace nazvaná vTuner internet radio. Ta je k dispozici zcela zdarma.

ČTĚTE TAKÉ: Hudební televize Óčko míří přes internet do televizorů Samsung

vTuner internet radio zabírá necelý 1 MB. Po jeho spuštění se objeví menu s rozhlasovými stanicemi, které jsou posluchačům k dispozici. Jednotlivá rádia jsou zde řazena podle kontinentů, zemí a následně i měst. Pro Českou republiku jsou na výběr například stanice Českého rozhlasu, Rádio Impuls, Frekvence 1 (včetně svých internetových streamů), Evropa 2 nebo Rádio Beat. Dále jsou tu také některá rádia dostupná pouze po síti.

MM AI t

Tuzemský zákazník už dostává od Samsungu konečně také lokalizovaný obsah. (Foto: Lukáš Polák)

Po zvolení vybrané stanice se zájemce objeví na její stránce, kde je kromě jejího loga a názvu uvedený také styl, který hraje, z jaké je země a v jaké kvalitě je dostupná. vTuner je bohužel aplikace v angličtině a do češtiny prozatím není lokalizovaná, což by ale zároveň ukazovalo na to, že na jejím vývoji nepracovala tuzemská buňka. Velkou nevýhodou je délka načítání internetového streamu. Například u rozhlasové stanice Bayern 3 z Bavorska jsme na stopkách naměřili 52 vteřin, tuzemská Frekvence 1 Romantika se načetla v kvalitě 96 kbps za ještě déle, téměř jednu minutu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).