Hlavní navigace

Samsung překvapil majitele televizorů. Nabízí jim poslech tuzemských stanic

15. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

15. 3. 2011

UVNITŘ FOTO Zprovoznění internetového archivu České televize v televizorech Samsung je, zdá se, zatím ještě v nedohlednu, zákazníci se ale přece jen konečně dočkali lokalizovaného widgetu, který jim přináší tuzemský on-line obsah. V sekci Samsung Apps, která je zákazníkům dostupná po stisknutí tlačítka Internet na dálkovém ovladači, se dnes objevila nová aplikace nazvaná vTuner internet radio. Ta je k dispozici zcela zdarma.

ČTĚTE TAKÉ: Hudební televize Óčko míří přes internet do televizorů Samsung

vTuner internet radio zabírá necelý 1 MB. Po jeho spuštění se objeví menu s rozhlasovými stanicemi, které jsou posluchačům k dispozici. Jednotlivá rádia jsou zde řazena podle kontinentů, zemí a následně i měst. Pro Českou republiku jsou na výběr například stanice Českého rozhlasu, Rádio Impuls, Frekvence 1 (včetně svých internetových streamů), Evropa 2 nebo Rádio Beat. Dále jsou tu také některá rádia dostupná pouze po síti.

KL22_nominace

Tuzemský zákazník už dostává od Samsungu konečně také lokalizovaný obsah. (Foto: Lukáš Polák)

Po zvolení vybrané stanice se zájemce objeví na její stránce, kde je kromě jejího loga a názvu uvedený také styl, který hraje, z jaké je země a v jaké kvalitě je dostupná. vTuner je bohužel aplikace v angličtině a do češtiny prozatím není lokalizovaná, což by ale zároveň ukazovalo na to, že na jejím vývoji nepracovala tuzemská buňka. Velkou nevýhodou je délka načítání internetového streamu. Například u rozhlasové stanice Bayern 3 z Bavorska jsme na stopkách naměřili 52 vteřin, tuzemská Frekvence 1 Romantika se načetla v kvalitě 96 kbps za ještě déle, téměř jednu minutu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.