Hlavní navigace

Samsung přichází na trh s novými Ultra HD televizory, nabídnou i podporu HEVC

14. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTOGALERIE – Firma slibuje u své patentované technologie Upscaling tak dokonalou kvalitu obrazu, která se bude ve Full HD nebo HD Ready blížit rozlišení Ultra HD.

Jihokorejská společnost Samsung přichází na český trh s novou modelovou řadou Ultra HD televizorů 8500, které budou k dispozici ve variantách s 55 a 65 palcovou obrazovkou. Produkty budou podporovat všechny obvyklé standardy včetně HEVC, HDMI 2.0, MHL 3.0 a HDCP 2.2. První zmiňovaný se ovšem týká pouze streamingu videa prostřednictvím internetu a nikoliv dekódování DVB-T2 signálu, s nímž se do budoucna počítá v České republice. Alespoň tak hovoří zahraniční recenze. Mozek televizoru je uchováván externě v tzv. One Connect Boxu. Ten obsahuje všechny potřebné konektory a k TV se připojuje jediným kabelem.

ebf - tip do článku - debata

RECENZE: Samsung UE65F9000ST: Ultra HD, zdvojené tunery a trochu té rozpačitosti

Co se týká televizorů s plochou obrazovkou, i ty jsou vybaveny funkcí upscalingu do Ultra HD, tedy přepočtu například z vysokého do ultra vysokého rozlišení. Technologii Upscaling má Samsung na svých televizorech patentovanou a avizuje, že se bude velmi blížit ostrosti skutečného Ultra HD. Technologie UHD Dimming rovněž pomáhá optimalizovat kvalitu obrazu zpracováním každého bloku obrazu, výsledkem čehož je hlubší černá a vyšší kontrast. Modelová řada UHD televizorů s plochou obrazovkou bude na českém trhu dostupná s úhlopříčkou 48, 55, 65, 75 palců. Jeden z televizorů už na svém webu vystavil například řetězec Datart.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).