Hlavní navigace

Samsung v září představí widget pro internetové vysílání ČT v televizi

20. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

20. 8. 2010

Společnost Samsung finišuje s přípravami widgetu pro internetové vysílání České televize na obrazovkách televizorů této značky. Veřejně by ho měla poprvé představit začátkem září na mezinárodním veletrhu elektroniky IFA 2010 v Berlíně (DigiZone.cz bude na místě a přinese vám aktuální informace). Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel divize Nová média v ČT Milan Fridrich.

K TÉMATU: Televizory a přístup k internetu: co nabízejí jednotlivé značky?

Cloud 22 temata

Pracujeme na televizním widgetu iVysílání pro televizory. V pilotním režimu zatím pro Samsung, firma ho bude prezentovat v září na IFA v Berlíně. Až budou existovat na trhu zařízení, počítáme s převedením do standardu HbbTV, který doporučuje EBU (Evropská vysílací unie, sdružení evropských veřejnoprávních televizí a rádií, pozn. red.), uvedl Fridrich na dotaz serveru DigiZone.cz.

Vybrané televizory značky Samsung nyní obsahují widgety pro využívání videoserveru YouTube a některých zahraničních serverů, čistě český lokalizovaný obsah na nich ale chybí. Oproti tomu třeba Panasonic nabízí ve svých televizorech možnost sledování webů televize Nova.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.