Hlavní navigace

Satelitní CS Link s přechodem na nový systém spěchat nebude

7. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 1. 2010

Satelitní platforma CS Link se do budoucna chystá také přejít na kódovací systém Irdeto, nyní používá stejně jako konkurenční Skylink CryptoWorks, nechce však tento přechod uspěchat. Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel společnosti Media Vision, provozovatel CS Linku, Daniel Klička. Za CS Link mohu říci, že počkáme na výsledky testů, rozhodně se nechceme bezhlavě pouštět do riskantních změn, uvedl Klička.

BRAND

K TÉMATU: Satelitní Skylink a CS Link chystají přechod na kódování Irdeto. Mají se diváci bát?

Výkonný ředitel platformy vzpomněl např. na rakouskou ORF, která přechod prozatím také odložila. Časový plán je zatím následující: QI: uzavření dohody s Irdetem a zahájení testů, Q2 přechod na nový kódovací systém. To je zatím vše, konstatoval pro DigiZone.cz výkonný ředitel CS Linku. Na kódovací systém Irdeto se přechází proto, jelikož podpora staršího CryptoWorks bude ukončena. Je to i pro jejího výrobce lepší – nemusí zbytečně udržovat v chodu dvoje kódování. K ukončení funkčnosti systému CryptoWorks by však nemělo dojít dříve než koncem roku 2012.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).