Hlavní navigace

Satelitní internet od Astry bude v Česku nabízet operátor Skylinku

16. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 4. 2009

Satelitnímu operátorovi SES Astra se podařilo v České republice a také na Slovensku najít partnera, který pro ni bude nabízet internet prostřednictvím DVB-S – službu Astra2Connect. Půjde o satelitní platformu Skylink, oznámila dnes Astra prostřednictvím tiskové zprávy. Služba má být ideálním vysokorychlostním řešením určeným domácnostem v regionech s dostatečnou i nedostatečnou pozemní infrastrukturou k vysokorychlos­tnímu připojení k internetu.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAKÉ: Martin Kubacki: Astra jedná o dalším HD programu v češtině

Tato technologie nabídne vysoce spolehlivé, stále dostupné a obousměrné vysokorychlostní připojení k internetu a internetovou telefonii za paušální cenu, konstatoval dnes při této příležitosti Adrian Gumulák z varšavské pobočky společnosti SES Astra. K příjmu jsou nutné především dvě věci – modem a satelitní anténa. Možná je i vlastní instalace uživatelem. Distribuční smlouva uzavřená se společností Towercom je dalším krokem na cestě ke komerční nabídce služby Astra2Connect ve střední a východní Evropě, dodal generální ředitel společnosti Astra Broadband Services Norbert Willems.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).