Hlavní navigace

Satelitní operátor SES Astra míří také do Bulharska. Signál zachytí i Češi

11. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 12. 2009

Společnost SES Astra bude prostřednictvím satelitní pozice 31,5 stupně východně nabízet své služby také na Balkáně a v Bulharsku. Právě toto odbytiště je určeno pro východoevropský trh. Smlouva byla podepsána s tamním operátorem Neterra, který bude svůj signál uplinkovat (posílat na družici) ze sídla v Sofii. Řešení také obsahuje např. šifrování programů.

ICTZ23

Prvním zákazníkem bude konkrétně bulharská stanice TV7. Ta již aktuálně svůj program šíří v systému Biss. Jsme velmi potěšeni, že Astra podepsala smlouvu s operátorem Neterra a zvýší se tak atraktivita pozice 31,5 st. východně, uvedl vedoucí viceprezident a obchodní ředitel SES Astra Alexander Oudendijk. SES Astra chce na tomto trhu nabídnout svým potencionálním klientům kompletní řešení odbavení jejich signálu, a to např. včetně kódování. Signál tohoto satelitu je možné zachytit bez problémů také v České republice.

Seznam aktuálně vysílaných programů na Astře 2C (včetně těch nekódovaných) najdete zde.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.