Hlavní navigace

Satelitní Skylink zvažuje expanzi do Maďarska, dostal povolení od RRTV

11. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 6. 2010

Největší česká satelitní služba Skylink by mohla kromě Slovenska vysílat také v Maďarsku. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém posledním zasedání schválila změnu územního rozsahu vysílání této služby o Slovensko a Maďarsko. Zatímco v prvním případě jde o převedení registrace pro provozování převzatého vysílání Skylinku od slovenského Towercomu na českou společnost TradeTec, v případě druhém se jedná o vstup na úplně nový trh.

K TÉMATU: T-Mobile spustí v Česku svou satelitní službu Magio Sat

Expanzi na maďarský trh zvažujeme, ale neřekl bych, že o ni vážně uvažujeme. Slovní základ obou slov je sice stejný, význam však odlišný, sdělil serveru DigiZone.cz Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti TradeTec, která Skylink provozuje v tuzemsku. Maďarský trh je mimořádně obtížný. Velmi dobře penetrovaný a náročný. Navíc ekonomika maďarských domácností aktuálně není takovýmto novým projektům příliš nakloněna, vysvětlil šéf Skylinku.

ebf - tip do článku - debata

Přesto Glisník považuje Maďarsko za „velmi logický trh“ pro potenciální rozšíření působnosti Skylinku. Dosud však nemáme tento projekt domyšlený. Pokud tam půjdeme, jistě na pozici 23,5 stupně východně, dodal Glisník. Rozhodnutí Skylinku by mohlo potěšit satelitního operátora SES Astra, který přechodem služby UPC Direct na konkurenční satelity Thor ztratí maďarský trh.

V Maďarsku aktuálně vysílají tři satelitní služby: vedle UPC Direct také Digi TV, kterou rovněž znají i čeští diváci, a Hello HD, jež se soustředí na poskytování programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). O dalších zemích zatím neuvažujeme, dodal k případné expanzi Skylinku na maďarský trh Glisník.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).