Hlavní navigace

Satelitní Skylink testuje virtuální předvolbu Eurosportu HD

30. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
30. 10. 2009

Satelitní platforma Skylink v současné době provádí testy tzv. virtuální předvolby. Diváci tak dnes mohli naladit na transpondéru (frekvenci) č. 21 (12110/H, SR 27500, FEC 9/10, norma DVB-S2) podruhé kanál Eurosport ve vysokém rozlišení (HDTV). Ten však nebude ve výsledku určen pro českého, ale zahraničního diváka, a to přesto, že jsou k němu připojené nyní oba kódovací systémy.

Zkoušíme tzv. virtuální předvolbu. Je to z důvodu, abychom mohli Nizozemcům nabídnout jejich EPG. Druhý efekt to bude mít takový, že na jedné předvolbě nebudou dva kódovací systémy. To dělalo některým přijímačům problémy, uvedl pro server DigiZone.cz obchodní ředitel Skylinku Michal Kopřiva. Pokud se do budoucna model osvědčí, mohl by být praktikován např. u kanálu History v klasickém rozlišení. Výhodou tohoto způsobu je, že z datového toku se nemusí brát prostor pro další kanál.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).