Hlavní navigace

Satelitní služba Digi TV zařadila do nabídky stanici Discovery TLC v češtině

11. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digi TV přidává v krátké době do nabídky už druhý dokumentární kanál v češtině. Po stanici Viasat Nature sem zamířil program TLC orientovaný na ženy. Nahradil Discovery Travel & Living.

Rumunská satelitní služba Digi TV, která působí i na českém a slovenském trhu, dnes opět příjemně překvapila své zákazníky. Dokumentární kanál Discovery Travel & Living, s jehož lokalizací pro náš trh se vůbec nepočítalo, byl nahrazen stanicí TLC. Ta patří také do portfolia programů Discovery Networks a zákazníci Digi TV ho mají k dispozici hned ve třech jazycích – anglicky, maďarsky a česky. Stanice prozatím vysílá bez příznaku širokoúhlého formátu s datovým tokem 2,4 Mbps a audiem pouze 64 kbps. Na novinku upozornil server DigiZone.cz jeho čtenář Štefan Bukovan.

K TÉMATU: Dokumentární kanál Discovery Travel & Living končí. Nahrazuje ho stanice TLC

BRAND

Program TLC je v nabídce Digi TV označen jako Discovery TLC a má snížené rozlišení. Místo „televizní kvality“ 720×576 jde o 544×576. I když je vstup kanálu TLC do nabídky operátora pro zákazníky nečekaný, jde o poměrně logický krok. Společnost Discovery Networks rozhodla o postupném stahování stanice Discovery Travel & Living ze všech trhů už v loňském roce, oficiálně tento krok oznámila letos v dubnu. V nabídce konkurenčního freeSATu se program TLC objevil už v listopadu 2011. Před několika dny přibyl do nabídky Digi TV lokalizovaný kanál Viasat Nature.

Parametry příjmu: Intelsat 10–02 (1 stupeň západně), 12723/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování Nagravision 3

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).