Hlavní navigace

Satelitní služba Skylink zvyšuje od června servisní poplatek na dvouleté období

22. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ TABULKA – Zákazníci, kteří uhradí Servisní poplatek na 24 měsíců dle původního ceníku do 31. května, si zajistí služby Skylinku na další dva roky za původní cenu.

O více než sto korun více nyní zaplatí zákazníci satelitní služby Skylink, pokud se rozhodnou uhradit servisní poplatek na období dvou let, tedy 24 měsíců. Původní částka 768 korun, která byla platná od 1. února, se navýší na 899 korun. Pokud však klienti Skylinku, jehož provozovatelem je lucemburská společnost M7 Group, uhradí tuto částku do konce letošního května, mohou počítat ještě se sníženou sazbou, tedy zmiňovaných 768 korun. Pro klienty je pochopitelně lepší, pokud si uhradí Servisní poplatek na delší období, protože na rok tato částka činí 498 korun. Za dva roky by je tedy dvě platby vyšly na necelých tisíc korun.

UXD

Tabulku lze zvětšit

Tabulku lze zvětšit

NEPŘEHLÉDNĚTE: Klienti Skylinku jsou téměř bez CryptoWorks karet, jeho vypnutí už nic nebrání

Se zavedením takzvaného Servisního poplatku přišli operátoři Skylink a CS Link před necelými dvěma lety, v září 2012. Tehdy šlo o částku 29 Kč/měsíc. Operátoři uvádějí, že částka pokrývá náklady na provoz, administraci, technické zajištění a zákaznický servis satelitní televize Skylink a vztahuje se na všechny dekódovací karty Skylink a CS Link. U placených balíčků ale tento náklad není nutné hradit. Provozovatel služby totiž tvrdí, že částka je již započtena v jeho ceně. V době svého zavedení vzbudil Servisní poplatek poměrně velký rozruch a zabýval se jím i Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.