Hlavní navigace

Satelitním operátorům se nelíbí zákazy parabol ze strany měst

22. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 4. 2009

Zájem o satelitní příjem v České republice v posledních letech výrazně vzrostl zejména díky placeným platformám, ale i neplaceným programům. Diváky láká větší a variabilnější programová nabídka a nezanedbatelný je i přístup k mnoha zahraničním kanálům, které se kabelovým operátorům nevyplatí šířit.

Zájemci o individuální satelitní příjem se ale potýkají s problémy. Například některá města odmítají povolit montování individuálních satelitních parabol (posledně Bystřice nad Pernštejnem), a preferují investice do kabelového příjmu. Nevýhodou kabelovky ve srovnání se satelitním je však to, že jde o platformu, která je založená primárně na placené bázi.

BRANDstorming tip2

Registrujeme zákaz montování satelitů v některých městech, ale nesouhlasíme s ním. Nemůžete někomu zakazovat přístup k informacím. Pokud chce divák přijímat například CNN ze satelitu, je to jeho právo volby,“ uvedl Adrian Gumulák ze společnosti Astra. Dodal, že toto omezení se dá obejít tak, že si lidé namontují satelit na střechu pro společný příjem, jenže to vyžaduje dohodu všech domácností v bytovce.

Satelitnímu příjmu se ale mnohdy vyčítá jeho špatná odolnost vůči počasí. V případě bouřky může signál vypadnout a divák zůstává bez televize. Nicméně Gumulák upozornil, že i terestrický příjem se potýká se stejným problémem, jelikož mnohé vysílače nabírají signál primárně ze satelitu, a i divák sledující zemské vysílání ho tak nepřímo získává ze satelitu.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).