Hlavní navigace

Schůzky s politiky? Nic zvláštního, míní kandidát na šéfa ČT Hynek Chudárek

15. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 9. 2011

Na schůzkách kandidátů na generálního ředitele České televize s politiky nevidí bývalý výkonný ředitel hudební stanice Óčko Hynek Chudárek nic výjimečného. Uvedl to ve včerejších Událostech, komentářích na zpravodajském kanálu ČT 24, kam přišel jako třetí z pětice finalistů. Chudárek vidí takovéto schůzky jako příležitost k získání dobré rady.

ROZHOVOR: Hynek Chudárek: Česká televize musí výrazně zeštíhlit a zmodernizovat

My lidé, kteří jsme pracovali v médiích, jsme v Poslanecké sněmovně v podstatě každou chvíli. Všechny odborné semináře jsou tam, a kdo jiný tam je než poslanci. My se tam s nimi pochopitelně setkáváme, konstatoval Chudárek. Konkrétní schůzka s poslancem ODS Václavem Menclem se nesla v duchu rozpravy o správnosti výběru pěti kandidátů Radou České televize a nespokojenosti odborářů tohoto veřejnoprávního média s průběhem výběru.

ICTZ23

VIDEO: Hynek Chudárek hostem Událostí, komentářů na ČT 24 (od 35:37)

Hynek Chudárek v dnešním rozhovoru pro deník MF DNES zopakoval, že chce zřídit také takzvanou programovou radu, která by byla složena z odborníků a sloužila mu jako zpětná vazba na kvalitu vysílání. V ní by se v případě jeho vítězství objevil například filmař Fero Fenič, který se též kandidatury na generálního ředitele České televize zúčastnil, nicméně nepostoupil do druhé kola – užšího výběru. Jako dalšího člena pak uvedl profesora Jana Jiráka z Fakulty sociálních věd UK.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.