Hlavní navigace

SeeJay Radio zahájilo vysílání v digitální síti RTIcz v západních a jižních Čechách

8. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Už dříve toto vůbec první české komerční rádio s licencí výhradně pro pozemní digitální vysílání vstoupilo do sítí DAB+ operátora Teleko

Víc než polovina obyvatel Česka může ode dneška naladit první tuzemské vyloženě digitální komerční rádio. Po multiplexech společnosti Teleko vstoupilo i do sítí firmy RTIcz na Plzeňsku, Karlovarsku a Českobudějovicku. Pokrytí stanice tak vzrostlo na 53 procent obyvatel Česka, přes nového operátora se SeeJay Radio může teoreticky dostat k dalším 600 tisícům lidí. V síti RTIcz stanice vysílá ve standardu DAB+, kompresi MPEG-4 a s datovým tokem 72 kBit/s, informoval provozní ředitel operátora Roman Kropáček.

ICTZ23

K TÉMATU: SeeJay Radio připravuje expedici Příbram, propagovat tu bude i digitální rozhlas

Prostřednictvím multiplexů Teleka a RTIcz nyní SeeJay Radio pokrývá zejména severní polovinu Čech, Brno a Ostravsko, dále Prahu, Příbramsko a Českobudějovicko. Dosah sítí, zejména firmy RTIcz, by se ale měl časem zvyšovat. Obě firmy, stejně jako České Radiokomunikace, které nedávno zahájily pilotní vysílání digitálního rozhlasu v Praze, čekají na udělení kmitočtů v III. pásmu. Nynější frekvence v L-pásmu totiž nejsou příliš výhodné pro pokrývání většího území.


Zdroj: Český rozhlas

Aktuální pokrytí SeeJay Radia z pozemních vysílačů DAB+

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.