Hlavní navigace

Šéf Českých Radiokomunikací: Televize po nás chtějí šířit placené kanály v terestrice

13. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Microsoft
Firma má konkrétní poptávku zákazníků po zprovoznění kódovaného vysílání placených kanálů prostřednictvím DVB-T2, řekl týdeníku Euro Michal Čupa

Zájem českých televizí o vysílání v rámci kódované placené nabídky v terestrice evidují České Radiokomunikace. “Zatímco ještě vloni by to byl spíše technický experiment, dnes registrujeme velmi konkrétní poptávku od našich zákazníků, kteří požadují, abychom formát placené televize podporovali,” řekl v rozhovoru pro týdeník Euro generální ředitel ČRa Michal Čupa. Firma si šíření placených kanálů v pozemním vysílání vyzkouší letos na podzim v rámci probíhajícího testu DVB-T2 v Praze z vysílače Žižkov.

K TÉMATU: Vedle Eurosportu se v testu placeného DVB-T2 objeví i Film Europe Channel

ČRa si už nechaly kvůli tomuto testu registrovat převzaté vysílání placených kanálů Eurosport a Film Europe Channel. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) už oběma televizím přidělil i identifikační Service ID pro pozemní vysílání. Podle Čupy je vstup placených kanálů do terestrického vysílání logický, protože pozemně šířená televize je nejsilněší vysílací platformou v Česku. “Terestrická televize je na vítězném tažení a bere tržní podíl jak satelitu, tak kabelové televizi. Je proto jasné, že právě terestrika má potenciál být nejvhodnější platformou pro volné kanály i nabídku placených kanálů,” řekl Čupa týdeníku Euro.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Test DVB-T2 v Praze bude pokračovat, naváže na něj také vysílání v rozlišení 4K

Test DVB-T2, který může na základě rozhodnutí ČTÚ pokračovat do ledna příštího roku, bude nadále obsahovat volně šířené programy ČT 1, ČT Sport, Prima a TV BarrandovHD kvalitě, dále dva zmíněné placené kanály v kódu a experimentální smyčku v rozlišení Ultra HDTV (4K), do níž dodá obsah Česká televize.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).