Hlavní navigace

Šéf CS Linku a Skylinku: O zařazení Smíchova jsme s Novou zatím nejednali

12. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nova na svém webu uvádí jako jediný způsob distribuce Smíchova prozatím pouze zemský multiplex 4. Kdy se program objeví na satelitu nebo u kabelových operátorů, je prozatím otázkou.

Lucemburská společnost M77 Group, která je provozovatelem satelitních služeb CS Link a Skylink, prozatím nejednala se zástupci televize Nova o zařazení chystaného programu Smíchov, který odstartuje příští týden, v neděli 23. prosince. Serveru DigiZone.cz to potvrdil předseda představenstva M77 Group Jaromír Glisník. Pokud se samozřejmě rozhodne Nova program šířit přes satelitní pozici 23,5 stupně východně a signál kryptovat, jsme jí plně k dispozici, uvedl Glisník.

cif - debata 2

K TÉMATU: Smíchov, šestý kanál Novy, odstartuje den před Štědrým dnem

Zdali se Smíchov v nejbližší době na satelitu objeví, je otázkou. Například u rumunského operátora Digi TV, který působí i na českém trhu, jsou šířeny všechny stanice Nova Group, avšak v konkurenčním freeSATu by UPC Direct kanál Fanda nějakou dobu chyběl a byl sem zařazen až dodatečně. Na 23,5 stupních východně nemusí být distributorem nutně například Towercom. Nova už tu prostřednictvím společnosti Media Broadcasting šíří právě Fandu i Novu Sport.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).