Hlavní navigace

Šéf ČT: Nové kanály chceme dostat na pokrytí adekvátní stávajícím stanicím

„Náš program chceme šířit na všech formách distribuce včetně internetu,“ řekl serveru DigiZone.cz generální ředitel České televize Petr Dvořák o stanicích ČT :D a ČT art.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize se bude snažit ve spolupráci s operátorem Regionální sítě 7, společností Progress Digital, o to, aby v co nejkratší době dosáhla adekvátního pokrytí, které si zaslouží nový zemský multiplex s jejími programy, tedy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD a od 31. srpna také ČT :D/ČT art. Serveru DigiZone.cz to řekl generální ředitel veřejnoprávního média Petr Dvořák. V současné době jsme ve stavu, kdy multiplex pokrývá signálem 80 až 90 % území České republiky a předpokládáme, že budeme dokrývat tak, jak máme dohodnuto s provozovatelem multiplexu, uvedl Dvořák.

MM_influenceri eSport

NEPŘEHLÉDNĚTE: Déčko by mělo být pro děti televizí první volby, říká Česká televize

Než se dostaneme na pokrytí, které bude adekvátní zbývajícím programům České televize, tak počítáme s tím, že budeme prioritně vysílat souběžně Večerníček na Dvojce i na Déčku tak, abychom o tento kultovní pořad nepřipravili české děti, konstatoval šéf Kavčích hor. Co se týká dalších lokalit, v nichž by se měl multiplex, který vysílá od 1. května, objevit, ty Petr Dvořák neuměl specifikovat. Jsou to otázky na naše techniky, případně operátora sítě, konstatoval a dodal: Chceme náš program šířit ve všech formách distribuce, ať už je to satelit, kabel nebo primárně terestrika.