Hlavní navigace

Šéf divize Windows dostane odchodné 14 milionů dolarů v akciích

4. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: bgr.com
Steven Sinofsky, který v Microsoftu skončil loni v listopadu, se dohodl na podmínkách odchodu z firmy. Uzavřel konkurenční doložku a dostane akcie v hodnotě 14 milionů dolarů.

Když loni v listopadu Steven Sinofsky, šéf divize Windows ve společnosti Microsoft, oznámil, že se rozhodl z firmy odejít, byl to krok, který by čekal jen málokdo. Sinofsky do Microsoftu nastoupil v roce 1989 a podílel se mimo jiné na vývoji Microsoft Office 95 a 97, a poté dohlížel na vývoj dalších verzí kancelářských balíků z rodiny Office.

Byl zodpovědný také za vývoj operačního systému Windows 7 nebo internetového prohlížeče Internet Explorer 8. Poslední tři roky šéfoval divizi Windows a v minulosti byl zmiňován jako jeden z možných kandidátů na post nového výkonného ředitele. 

Oficiálně Sinofsky firmu opustil po dohodě s výkonným ředitelem Stevenem Ballmerem, nicméně podle některých informací byl jeho odchod z firmy nedobrovolný. Důvodem mohla být skutečnost, že Sinofsky se snažil bránit rozvoji produktů, které by v budoucnu mohly ohrozit pozici Windows, a tím i jeho moc uvnitř firmy. Sinofsky ale i nadále tvrdí, že odejít z firmy se rozhodl sám.

ebf - partner 1

Více než půl roku od odchodu z firmy uzavřel Sinofsky se svým bývalým zaměstnavatelem smlouvu, která mu zajišťuje na odchodnou 418 361 akcií v aktuální hodnotě zhruba 14,2 milionů dolarů. Sinofsky podepsal konkurenční doložku platnou do 31. prosince 2013. Zavázal se také, že nebude Microsoft a jeho produkty veřejně kritizovat. 

Zdroj: The Verge

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).