Hlavní navigace

Šéf divize Windows dostane odchodné 14 milionů dolarů v akciích

4. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: bgr.com
Steven Sinofsky, který v Microsoftu skončil loni v listopadu, se dohodl na podmínkách odchodu z firmy. Uzavřel konkurenční doložku a dostane akcie v hodnotě 14 milionů dolarů.

Když loni v listopadu Steven Sinofsky, šéf divize Windows ve společnosti Microsoft, oznámil, že se rozhodl z firmy odejít, byl to krok, který by čekal jen málokdo. Sinofsky do Microsoftu nastoupil v roce 1989 a podílel se mimo jiné na vývoji Microsoft Office 95 a 97, a poté dohlížel na vývoj dalších verzí kancelářských balíků z rodiny Office.

Byl zodpovědný také za vývoj operačního systému Windows 7 nebo internetového prohlížeče Internet Explorer 8. Poslední tři roky šéfoval divizi Windows a v minulosti byl zmiňován jako jeden z možných kandidátů na post nového výkonného ředitele. 

Oficiálně Sinofsky firmu opustil po dohodě s výkonným ředitelem Stevenem Ballmerem, nicméně podle některých informací byl jeho odchod z firmy nedobrovolný. Důvodem mohla být skutečnost, že Sinofsky se snažil bránit rozvoji produktů, které by v budoucnu mohly ohrozit pozici Windows, a tím i jeho moc uvnitř firmy. Sinofsky ale i nadále tvrdí, že odejít z firmy se rozhodl sám.

MM_SS3

Více než půl roku od odchodu z firmy uzavřel Sinofsky se svým bývalým zaměstnavatelem smlouvu, která mu zajišťuje na odchodnou 418 361 akcií v aktuální hodnotě zhruba 14,2 milionů dolarů. Sinofsky podepsal konkurenční doložku platnou do 31. prosince 2013. Zavázal se také, že nebude Microsoft a jeho produkty veřejně kritizovat. 

Zdroj: The Verge

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.