Hlavní navigace

Šéfové nejúspěšnějších komerčních rádií se rozloučili s Michalem Zelenkou

22. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 12. 2011

Michel Fleischmann, prezident skupiny Lagardere pro Českou republiku, která provozuje rádia Frekvence 1, Evropa 2, Bonton, Dance rádio, a Jiří Hrabák, který vede nejposlouchanější a historicky nejúspěšnější soukromou rozhlasovou stanici u nás, Rádio Impuls, vzdali ve veřejném prohlášení čest památce dlouholetému prezidentovi Asociace provozovatelů soukromého vysílání (APSV) Michalu Zelenkovi. Ten stál u zrodu komerčního rozhlasového trhu v České republice a významně se na něm podílel.

K TÉMATU: Zemřel Michal Zelenka, šéf Asociace provozovatelů soukromého vysílání

Odchází ten, který s námi byl celých 21 let, od samého začátku. (…), zakladatel našich rozhlasových pravidel, zákonitostí podle kterých se řídíme. Michal to s námi neměl jednoduché, ale měl dar povznést se nad naše malichernosti, najít mezi námi shodu. Shodu pevnou, protože ji dotáhl až do finální podoby, která se odrazila v mediálních zákonech, uvedli v rozloučení se Zelenkou Fleischmann s Hrabákem. Podle jejich slov byl bývalý šéf APSV vždy po ruce, k dispozici odpovědět na otázku.

ebf 24 - tip duben

ROZHOVOR Z ARCHIVU: Michal Zelenka: Rádia nezabetonují trh na věky, digitál přinese konkurenci

Zelenka přitom razil jednoduchý postoj: Ptejte se na to, na co se odpovědět dá. Mnozí z nás v něm neviděli jen našeho prezidenta, ale více, přítele, který dovede rozesmát i když nám nebylo do smíchu, který nás dovede nasměrovat tam, kam se má jít, když nevíme co dál. Prostě nás měl rád, konstatovali šéfové největších rozhlasových stanic u nás a dodali: Měl rád rádio jako určité divadlo v hlavě. Snažil se v našich myslích vytvářet to nejlepší. Nebyli jsme vždy ti nejlepší herci, ale přesto nás nikdy nenechal bez režie. Proto jsme ho milovali.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).