Hlavní navigace

Šéfové nejúspěšnějších komerčních rádií se rozloučili s Michalem Zelenkou

Sdílet

22. 12. 2011

Michel Fleischmann, prezident skupiny Lagardere pro Českou republiku, která provozuje rádia Frekvence 1, Evropa 2, Bonton, Dance rádio, a Jiří Hrabák, který vede nejposlouchanější a historicky nejúspěšnější soukromou rozhlasovou stanici u nás, Rádio Impuls, vzdali ve veřejném prohlášení čest památce dlouholetému prezidentovi Asociace provozovatelů soukromého vysílání (APSV) Michalu Zelenkovi. Ten stál u zrodu komerčního rozhlasového trhu v České republice a významně se na něm podílel.

K TÉMATU: Zemřel Michal Zelenka, šéf Asociace provozovatelů soukromého vysílání

Odchází ten, který s námi byl celých 21 let, od samého začátku. (…), zakladatel našich rozhlasových pravidel, zákonitostí podle kterých se řídíme. Michal to s námi neměl jednoduché, ale měl dar povznést se nad naše malichernosti, najít mezi námi shodu. Shodu pevnou, protože ji dotáhl až do finální podoby, která se odrazila v mediálních zákonech, uvedli v rozloučení se Zelenkou Fleischmann s Hrabákem. Podle jejich slov byl bývalý šéf APSV vždy po ruce, k dispozici odpovědět na otázku.

WT100 klub3

ROZHOVOR Z ARCHIVU: Michal Zelenka: Rádia nezabetonují trh na věky, digitál přinese konkurenci

Zelenka přitom razil jednoduchý postoj: Ptejte se na to, na co se odpovědět dá. Mnozí z nás v něm neviděli jen našeho prezidenta, ale více, přítele, který dovede rozesmát i když nám nebylo do smíchu, který nás dovede nasměrovat tam, kam se má jít, když nevíme co dál. Prostě nás měl rád, konstatovali šéfové největších rozhlasových stanic u nás a dodali: Měl rád rádio jako určité divadlo v hlavě. Snažil se v našich myslích vytvářet to nejlepší. Nebyli jsme vždy ti nejlepší herci, ale přesto nás nikdy nenechal bez režie. Proto jsme ho milovali.