Hlavní navigace

Míříte na seminář o digitalizaci? Dnes Praha – Horní Měcholupy

8. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 4. 2009

Maratón seminářů o digitalizaci pro širší veřejnost, které v rámci informační kampaně pořádá Národní koordinační skupina NKS, dnes pokračuje v městské části Praha 15 v lokalitě Horní Měcholupy. Místem konání je Klub Varta na ulici Boloňská 310 se začátkem v 16.00 hodin.

DALŠÍ INFORMACE: Harmonogram veřejných seminářů v dubnu pro Prahu

Pro duben je v plánu ještě deset seminářů včetně toho dnešního. Celkem je po Praze realizováno v průběhu měsíce března a dubna 25 seminářů. Jejich rozložení koresponduje s demografickou strukturou jednotlivých městských částí tak, aby byla zajištěna optimální dostupnost pro všechny občany Prahy, uvádí státní informační web Digitálně.tv.

K TÉMATU: Šéf Novy: Digitální kampaň neprobíhá, televize by rády pomohly

O semináře v březnu nebyl ze strany běžných lidí výrazný zájem, na každé se v průměru účastnilo do 20 lidí. Díky tomu ale byla možnost individuálního přístupu k jednotlivým účastníkům a dostalo se na všechny položené dotazy i na individuální diskuzi. Celkově ale semináře doplácejí na nedostatečnou propagaci. Účasti může pomoct zmínka v nejnovějším vydání letáku DIGInoviny, které jsou rozesílány Pražanům do schránek.

MIF22_Early

GLOSA: Probíhá nebo neprobíhá infokampaň k digitalizaci?

Státní infokampaň naráží na kritiku ze strany komerčních televizí, zejména TV Nova. Generální ředitel Novy Petr Dvořák považuje za chybu, že kampaň neprobíhá přímo v televizích prostřednictvím placených spotů nebo relací.