Hlavní navigace

Senát souhlasí se vstupem Českého rozhlasu Plus na VKV, na řadě je Miloš Zeman

18. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

VKV síť Rádia Plus vznikne optimalizací kmitočtů stávajících celoplošných okruhů Českého rozhlasu a možným přidělením takzvaných nebonitních kmitočtů pro licenční řízení.

Český rozhlas může spustit svůj okruh Rádio Plus v pásmu velmi krátkých vln (VKV). Po Poslanecké sněmovně se změnou zákona, která umožní „Plusku“ na FM frekvencích vysílat, dnes souhlasil i Senát. Na svém webu o tom informuje sám Český rozhlas. Kromě technické realizace tak stojí ve startu okruhu, který nabídne výhradně mluvené slovo, pouze podpis prezidenta republiky Miloše Zemana. Ani v jeho případě se však neočekávají žádné komplikace. VKV síť Rádia Plus vznikne optimalizací kmitočtů stávajících celoplošných okruhů Českého rozhlasu a možným přidělením takzvaných nebonitních kmitočtů pro licenční řízení.

CIF - osobnosti

K TÉMATU: Sněmovna souhlasí se vstupem ČRo Plus na pásmo VKV, na řadě je Senát

Vstup Českého rozhlasu Plus na VKV lze očekávat ještě letos. Martin Kolovratník, poslanec za hnutí ANO a bývalý šéf Českého rozhlasu Pardubice, v nedávném rozhovoru pro server DigiZone.cz (prémiová sekce) řekl, že by novela měla projít bez problémů všemi schvalovacími procesy, což se skutečně děje. Myslím, že v květnu nebo nejpozději v červnu by to mohlo být účinné (novela Zákona o Českém rozhlase, která vstup Pluska na VKV umožní, pozn. red.). Rozhlas říká, že je schopen spustit vysílání ČRo Plus na VKV od září, konstatoval Kolovratník. Ještě v letošním roce plánuje Český rozhlas také zahájit pilotní provoz svého DAB multiplexu v Praze.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).