Hlavní navigace

Senátoři přerušili diskusi o koncesionářských poplatcích

21. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
21. 7. 2009

Mediální komise senátu i kulturní výbor horní komory zatím nebudou pokračovat v obecné rozpravě projednávání zákona o zrušení rozhlasových a televizních poplatků. Návrh na přerušení podal na výboru předkladatel zákona, Richard Svoboda z ODS, který přijal některé výhrady svých kolegů. Informuje o tom server Česká média.

MMF24

Podle některých senátorů by zrušení poplatků znamenalo zásadní zásah do nezávislosti veřejnoprávních médií. Druhou námitkou je, že by kvůli navrhovanému řešení muselo dojít i ke změně dalších zákonů, například zákona o rozpočtovém určení daní. K novému projednávání zákona se senátoři vrátí v září. Předkladatel Richard Svoboda si ale myslí, že i kdyby se podařilo odstranit formální překážky v přijetí zákona, bude podle něj hlasování senátorů o samotném zákonu politicky motivované.

Někteří politici dlouhodobě upozorňují, že pro zrušení koncesionářských poplatků neexistuje ve Sněmovně ani v Senátu dostatečná politická vůle. Podle jiných ohlasů jde jen o předvolební téma, kterým se úspěšně prezentoval nový europoslanec za ODS Edvard Kožušník.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).