Hlavní navigace

Seriálová stanice CBS Drama z portfolia AMC Networks zřejmě nadobro opustí český trh

11. 8. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Stanice vstoupila na český trh 3. prosince 2012 a ke všem pořadům si nechávala dělat vlastní dabing o několika hlasech.

Původně měla být stanice CBS Drama vyřazena i se sesterskou CBS Reality z nabídky kabelové televize UPC už k 5. červenci, nakonec ale se společností AMC Networks došlo k oboustranné dohodě a smlouva byla prodloužena. Jako první tak své zákazníky 2. srpna na svých webových stránkách informovala společnost Nej TV, že CBS Drama končí v její nabídce z rozhodnutí provozovatele stanice k 20. září. Operátor ji a CBS Reality měl od 1. února nabízet už pouze ve volitelných programech své IPTV služby NET TV.

Vyřazení stanice během letošního září potvrdil redakci DigiZone i mluvčí kabelové televize UPC Jaroslav Kolár: Mohu potvrdit, že stanici CBS Drama od 20. září vyřazujeme z nabídky. Nahradíme ji stanicí WAR svět válek. Na další dotazy redakce Kolár upřesnil, že sesterský kanál CBS Reality zatím v nabídce zůstává a že zatím ještě nebylo v rámci UPC rozhodnuto, do kterého balíčku bude umístěna stanice WAR svět válek.

Vyřazení stanice z nabídky k 20. září potvrdila i Aneta Mrázová z tiskového oddělení satelitní Digi TV a také ředitelka kabelové televize Kadaň Petra Dudková. Ta dodala, že ukončení vysílání kanálu CBS Drama bylo její společnosti oznámeno poštou zhruba před měsícem, a to provozovatelem stanice.

Naopak PR oddělení posledního operátora, který má stanici v současné době ve své nabídce, společnosti TETA z Ústí nad Labem, o ukončení distribuce CBS Drama nic neví a žádný dopis od provozovatele neeviduje. Tento dopis bude mít redakce DigiZone k dispozici během příštího týdne.

Cloud 22 temata

Vyjádření AMC Networks poptáváme od včerejších odpoledních hodin.

Stanice vstoupila na náš trh 3. prosince 2012, tehdy nahradila Zone Romantica. Ve vysílání se objevovaly seriály a filmy většinou z 90. let, například Městečko Twin Peaks, Dynastie, Beverly Hills 90210, Návrat do ráje, Blesk v ráji, Jake a Tlusťoch, Matlock, Doktorka Quinnová, Savannah a další. Z novější produkce pak například Spravedlnost v krvi. Ke všemu měla stanice vlastní dabing vyráběný ve studiu Bär. V žádném takovém dabingu nebylo použito více než čtyř českých hlasů. Střídali se zde Radana Herrmannová, Regina Řandová, Libor Terš, Šárka Vondrová, Radovan Vaculík, Radek Hoppe a další. O tomto typu dabingu píše na svém blogu i režisérka Olga Walló

Autor článku

Autor se dlouhodobě zajímá o film a televizní vysílání.