Hlavní navigace

Seriálová stanice CBS Drama z portfolia AMC Networks zřejmě nadobro opustí český trh

11. 8. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Stanice vstoupila na český trh 3. prosince 2012 a ke všem pořadům si nechávala dělat vlastní dabing o několika hlasech.

Původně měla být stanice CBS Drama vyřazena i se sesterskou CBS Reality z nabídky kabelové televize UPC už k 5. červenci, nakonec ale se společností AMC Networks došlo k oboustranné dohodě a smlouva byla prodloužena. Jako první tak své zákazníky 2. srpna na svých webových stránkách informovala společnost Nej TV, že CBS Drama končí v její nabídce z rozhodnutí provozovatele stanice k 20. září. Operátor ji a CBS Reality měl od 1. února nabízet už pouze ve volitelných programech své IPTV služby NET TV.

Vyřazení stanice během letošního září potvrdil redakci DigiZone i mluvčí kabelové televize UPC Jaroslav Kolár: Mohu potvrdit, že stanici CBS Drama od 20. září vyřazujeme z nabídky. Nahradíme ji stanicí WAR svět válek. Na další dotazy redakce Kolár upřesnil, že sesterský kanál CBS Reality zatím v nabídce zůstává a že zatím ještě nebylo v rámci UPC rozhodnuto, do kterého balíčku bude umístěna stanice WAR svět válek.

Vyřazení stanice z nabídky k 20. září potvrdila i Aneta Mrázová z tiskového oddělení satelitní Digi TV a také ředitelka kabelové televize Kadaň Petra Dudková. Ta dodala, že ukončení vysílání kanálu CBS Drama bylo její společnosti oznámeno poštou zhruba před měsícem, a to provozovatelem stanice.

Naopak PR oddělení posledního operátora, který má stanici v současné době ve své nabídce, společnosti TETA z Ústí nad Labem, o ukončení distribuce CBS Drama nic neví a žádný dopis od provozovatele neeviduje. Tento dopis bude mít redakce DigiZone k dispozici během příštího týdne.

UXD

Vyjádření AMC Networks poptáváme od včerejších odpoledních hodin.

Stanice vstoupila na náš trh 3. prosince 2012, tehdy nahradila Zone Romantica. Ve vysílání se objevovaly seriály a filmy většinou z 90. let, například Městečko Twin Peaks, Dynastie, Beverly Hills 90210, Návrat do ráje, Blesk v ráji, Jake a Tlusťoch, Matlock, Doktorka Quinnová, Savannah a další. Z novější produkce pak například Spravedlnost v krvi. Ke všemu měla stanice vlastní dabing vyráběný ve studiu Bär. V žádném takovém dabingu nebylo použito více než čtyř českých hlasů. Střídali se zde Radana Herrmannová, Regina Řandová, Libor Terš, Šárka Vondrová, Radovan Vaculík, Radek Hoppe a další. O tomto typu dabingu píše na svém blogu i režisérka Olga Walló

Autor článku

Autor se dlouhodobě zajímá o film a televizní vysílání.