Hlavní navigace

Seriály a soutěže na TV obrazovkách v Česku v roce 2008

28. 12. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
28. 12. 2007

Nemocnice na kraji města 3 (po 20 letech 2), Ordinace v růžové zahradě mezi chirurgy, Pojišťovna štěstí 4, Místo v životě 2 (nahoře 3), pokračující Velmi křehké vztahy, nekončící Ulice, kriminální 1. oddělení, Ošklivka Betty po česku jako seriály a StarDance 3, X Factor a Milionář jako soutěže, to všechno čeká české televizní diváky v roce 2008. Shrnuje to zpráva ČTK.

Třetí řada seriálu Nemocnice na kraji města začne na České televizi (ČT) na konci září. Příznivci pramáti Chicago Hope, Ordinace i dalších seriálů z nemocničního prostředí se dočkají dalších 13 dílů. V Nemocnici si zahrají Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Tomáš Töpfer, Hana MaciuchováRichard Krajčo a Vilma Cibulková.

Volné pokračování Ordinace v růžové zahradě se na Nově objeví už od poloviny ledna. Bez v potyčce ubité Gity Petrové (Daniely Šinkorové) se nových 48 dílů Ordinace přesune z gynekologie na chirurgii. V seriálu tedy pravděpodobně ubude miminek a těhotných maminek.

V únoru Nova naváže na poslední díly reprízy seriálu Místo v životě jeho druhou řadou. Ta už je ale v podstatě řadou třetí, protože seriál začínal na ČT ještě jako Místo nahoře. Pokračovat bude také Ulice, na obrazovkách se objeví i čtvrtá řada Pojišťovny štěstí.

Velmi křehké vztahy vydrží na Primě minimálně do léta. Ve spolupráci se slovenskou televizí Joj chystá Prima krimi seriál 1. oddělení, v němž si hlavní roli zahraje Filip Blažek. Kdy diváci první část třináctidílné série uvidí, odmítá zatím Prima zveřejnit.

Komerční dvojka přinese i licenční seriál Ošklivka Betty. Která z českých hereček se jí stane a kdo dále si s ní zahraje, by Prima podle svého mluvčího Ladislava Pavlíka měla prozradit v prvních týdnech nového roku. Zatím není jasné ani to, kdy česká Ošklivka Betty vstoupí na televizní obrazovky. Pavlík zpochybnil únorový termín, o kterém se dříve uvažovalo.

Po třech řadách pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar Nova na jaro chystá klání X Factor, do něhož se přihlásilo bezmála 7000 adeptů. Do soutěže se – na rozdíl od SuperStar – mohou zapojit i vokální skupiny a porotci nebudou jen neúprosnými kritiky pěveckých výkonů, soutěžícím budou i pomáhat a radit a stanou se patrony jednotlivých kategorií.

Pěveckou soutěž nabídne i veřejnoprávní televize. Jde o mezinárodní klání zpěváků s názvem Eurovize, jejíž národní kolo ČT1 odvysílá v sobotu 26. ledna. Podle mluvčího ČT Ladislava Štichy zatím není jasné, zda diváci veřejnoprávní televize uvidí i finále, záleží podle něho na tom, jak si povedou soutěžící z Česka. Divácky úspěšná soutěž StarDance… když hvězdy tančí se na podzim v České televizi dočká třetího pokračování.

KL22 hlasovani

Prima přinese vědomostní soutěž Milionář, kterou v minulosti v Česku pod názvem Chcete být milionářem? vysílala televize Nova. Jméno moderátora Prima podle koordinátorky PR Ireny Maňákové zveřejní začátkem ledna.

Prima se bude snažit diváky nalákat na dva nové magazínové pořady – a sice TopStarmagazín ze světa společnosti, celebrit a různých zajímavostí a Krimi report, který podá zpravodajství ze světa zločinu. Nova se zase zaměří na společenské události jako je Česká Miss, Miss ČR či předávání televizních cen Týtý.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.